Yeni Başlayanlar Hiper Gündelik Oyun Yapmaya Konsantre Olmalı

 Yeni Başlayanlar Hiper Gündelik Oyun Yapmaya Konsantre Olmalı
Okunuyor Yeni Başlayanlar Hiper Gündelik Oyun Yapmaya Konsantre Olmalı

Oyun geliştiricilerin çoğu oyun oynayan kişilerdir. Yani yapmaya çalıştıkları ilk oyun, oynamayı sevdikleri oyundur. Ancak anlamadıkları şey, geliştirme sürecinin arka planıdır. Bir yıl sonra deniyor ve bırakıyorlar. İnsanlar en basit tavsiyeyi ciddiye almıyorlar “ BASİT TUTUN ”. Bu yazıda, ilk oyununuz olarak hiper gündelik oyun yapmanın kendinize olan güveninizi nasıl artıracağını ve devam etmenize nasıl yardımcı olabileceğini ele alacağız.

İçindekiler

Hiper Gündelik Oyun Nedir?

http://www.webodasi.com

Hiper gündelik oyunlar, onları oynamak için minimum kullanıcı girdisi gerektiren oyunlardır. Hiper gündelik oyunlar her an oynanabilir. Örneğin, kuyrukta dururken, trendeyken kısa bir mola sırasında bunları oynayabilirsiniz. Hiper gündelik oyunlar, daha önce kaldığınız yerden oynamaya başlama ve başka bir işe başlamak için hemen durma yeteneğine de sahiptir.

Hiper gündelik oyunların çoğu yalnızca bir sahneye sahiptir. Başlangıç ​​ekranı, oyunun oynandığı ve bitiş puanının görüntülendiği yerdir ve yeniden oynamaya başlayabilirsiniz. Kontroller genellikle tek düğmedir, kendinizi bu oyunlarda çoğunlukla tıklarken, kaydırırken veya etiketlerken bulursunuz.

Hiper gündelik oyunlara bazı örnekler flappy bird, hole.io, color switch’dir. Vadoo, hiper gündelik oyunların en büyük yayıncılarından biridir. Oyun geliştiricileri için dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, tüm oyunlarını kendilerinin yapmamalarıdır. Geliştiricilerden oyunlar satın alır ve kendi adlarına yayınlarlar.

Hiper Gündelik Oyun Yapmak-NEDEN?

Şimdi yazının en önemli kısmına gelelim. Yeni bir geliştirici, hiper gündelik oyunlar geliştirmekten nasıl yararlanır? Ayrıca hiper gündelik oyunlar yapma konusunda en iyi kurslara göz atabilirsiniz.

1. Yapması Daha Kolay

Hiper gündelik oyunlar, geleneksel oyunlardan daha kolaydır. Hiper gündelik bir oyunun oyun mekaniği çok basittir, bu nedenle kodlamak daha kolaydır ve çoğunlukla birkaç satır kodla gerçekleştirilir.

Deneyimli bir geliştirici bunu yapmaya başlarsa, temel mekaniği 10 ila 15 dakika içinde bitirebilmelidir. Çoğu hiper gündelik oyun tek sahneye sahip olduğundan, sıkıcı menü sistemini yapmanız gerekmez.

2. Herkes Tarafından Oynanabilir

Hiper gündelik oyunlar herkes tarafından oynanır. Her yaş grubundan ve cinsiyetten insanlar boş zamanlarında hiper gündelik oyunlar oynarlar. Hiper gündelik oyunlar stresi azaltmanıza yardımcı olur. Bu oyunları yoğun programımda birkaç dakikalığına sadece işimin stresinden kurtulmak için oynuyorum.

Oyununuzu satmanız için daha fazla potansiyel müşteri oynayan kişi sayısı. Yani temelde bu tür oyunlar için büyük bir müşteri tabanınız var.

3. Daha Az Sanatsal Ve Basit Sesler Gerektirir.

Hiper gündelik oyunun sanat gereksinimi çok azdır. Bunları yapmak için basit şekillere veya görüntülere ihtiyacınız olacaktır. Flappy bird gibi oyunlar, çoğu durumda ücretsiz olarak bulabileceğiniz oyun sanatını ithal etti. Unity kullanıyorsanız, o zaman unity varlık deposu hiper gündelik bir oyun yapmak için fazlasıyla yeterli.

Sesler itibariyle, oyununuz için ücretsiz arka plan müziği alabilirsiniz ve çarpışma ve başarılar için küçük sesler eklenebilir. Hiper gündelik oyunlar yapmak için karmaşık müzik ve sesler gerekmez.

4. Boyut Olarak Daha Küçük

Çoğu hiper gündelik oyunun boyutu daha küçüktür ve bu, insanların bunları hızlı bir şekilde indirip yüklemelerine yardımcı olur. İster inanın ister inanmayın, insanlar 10mb’den küçük bir oyunu indirmeden önce pek düşünmezler. Ancak, 100mb’lik bir oyununuz varsa, çoğu kişi iki kez düşünecek ve indirmeden önce incelemeleri arayacaktır.

5. Bir Yayıncı Edinme Şansı Daha Fazladır.

Hiper gündelik oyunlar çoğunlukla mobildir ve hiper gündelik oyun alanına vadoo ve ketchapp hakimdir. AAA yayıncılarına kıyasla bu yayıncıların oyununuzu yayınlamasını sağlamak oldukça kolaydır.

İyi oyun mekaniklerine sahip bir oyununuz varsa, oyununuzu bu yayıncılara gönderebilirsiniz ve onaylanırsa sizden bazı ince ayarlar yapmanızı ve yeniden göndermenizi isteyebilirler. Bir yayıncı edinmenin iyi yanı, pazarlama konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Payınızı onlarla pazarlık edebilirsiniz. Birçok bağımsız geliştirici, bir yayıncı kiralayarak kârlı hale geldi.

Tüm dünyadaki kullanıcılar, karantina sürecinde oyun oynamaya her zamankinden daha fazla vakit ayırmaya başladı. Tahminlere göre 2,7 milyar kullanıcı, oyunlara 2020’de 77,2 milyar dolar harcayacak. Global app pazarlama platformu Adjust ve oyun motoru Unity işbirliği ile elde edilen yeni raporda, bu büyümeden en çok fayda sağlaması beklenen Hyper Casual oyunların yükselişinin haritasını çiziyor.

Hyper Casual oyunları, her an oynanabilen ve sonsuza kadar tekrarlayan hafif, bağımlılık yapan oyunlar olarak tanımlayabiliriz. Raporda, premium küresel reklam envanteri ve ağı sunan, gerçek zamanlı 3D içerik oluşturma platformu Unity’nin Hyper Casual oyunlarındaki reklam kampanyalarının veri setleri analiz ediliyor.

“Hyper Casual oyunlar en iyi reklam deneyimiyle en ilgi çekici mekanikleri birleştirerek çok geniş bir oyuncu kitlesine hitap ediyor.. Bunu yaparken de, geleneksel kullanıcı edinimini ve reklam monetizasyonunu yeniden tanımladılar. Bu oyunların kısa ömürlü oluşundan kaynaklanan bir çekiciliği olduğundan, kullanıcılar devamlı şirketin portfolyosundaki diğer oyunlara yönlendiriliyor ve böylece şirketin kullanıcı tabanı büyüdükçe bir çığ etkisi yaratılıyor.”

https://www.youtube.com/watch?v=Q4Wtnd_a0rs

Dilerseniz Bir Sonraki Blog Sayfamıza Göz Atabilirsiniz…

Görüşmek Üzere Hoşçakalın Webodasıyla Kalın….

Yorum Yap