• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Doom: The Dark Ages – Orta Çağ’da Geçen Bir Doom Oyunu Geliyor Olabilir!

Doom: The Dark Ages – Orta Çağ’da Geçen Bir Doom Oyunu Geliyor Olabilir!

 Doom: The Dark Ages – Orta Çağ’da Geçen Bir Doom Oyunu Geliyor Olabilir!
Okunuyor Doom: The Dark Ages – Orta Çağ’da Geçen Bir Doom Oyunu Geliyor Olabilir!

Hazır olun, Doom hayranları! Aksiyonun dozunu kat kat artıran efsane geri dönüyor. Fısıltılar doğruysa, ID Software bizleri karanlık çağlara götürmeye hazırlanıyor. Evet, yanlış duymadınız, Doom: The Dark Ages yolda olabilir!

Sektördeki kaynaklardan sızan bilgilere göre ID Software, dört yıldır üzerinde titizlikle çalıştığı Year Zero kod adlı yeni bir Doom oyunu üzerinde çalışıyor. Ve söylentilere göre oyunun adı Doom: The Dark Ages olacak.

Şimdiye kadar fütüristik dünyalarda şeytanlarla boğuştuğumuz Doom serisinde Orta Çağ’a yolculuk yapmak gerçekten de ilginç bir karar. Düşünsenize, elinizde ateşli bir balta yerine devasa bir kılıç, karşınızda ise teknoloji harikası iblisler yerine mitolojik yaratıklar var. Bu değişiklik, seriye yepyeni bir soluk getirebilir.

Aslında Orta Çağ temalı bir Doom oyunu fikri 2021’den beri dolanıyor. İlk söylentiler, oyunun Orta Çağ’dan ilham alan bir Doom evreninde geçeceğini öne sürmüştü. Son sızıntılar ise ID Software’in geliştirmeyi tamamladığını ve artık oyunu görmeye çok yakın olduğumuzu gösteriyor.

Üstelik Bethesda’nın Doom’un efsanevi hile kodu “IDKFA” için ticari marka tescil ettirdiğini de unutmayalım. Bu da yeni bir Doom oyununun eli kulağında olduğunun bir başka işareti olabilir.

Tüm işaretler 9 Haziran’da düzenlenecek olan Xbox Games Showcase’i işaret ediyor. Belki de o gün Doom: The Dark Ages’ı ilk kez resmi olarak görme şansını elde ederiz.

Doom serisi, hem Xbox hem de ID Software için büyük bir başarı öyküsü. Özellikle serinin son oyunu Eternal, 450 milyon doları aşan geliriyle beklentileri alt üst etmişti. Bakalım Doom: The Dark Ages de bu başarıya ortak olabilecek mi?

Yorum Yap