Fal Uygulamalarının Çalışma Prensibi Nasıl İşliyor?

 Fal Uygulamalarının Çalışma Prensibi Nasıl İşliyor?
Okunuyor Fal Uygulamalarının Çalışma Prensibi Nasıl İşliyor?

Fal uygulamaları nasıl çalışır?

Piyasada son zamanlarda çok fazla popüler olan fal uygulamaları belirli bir sistem içerisinde çalışır. Öncelikle sizden bazı veriler isterler bunlar (Cinsiyet, durum doğum tarihi ve ilişki durumunuz) siz bu verileri girip falınızı gönderdiğiniz takdirde. Sistem havuzu tarafından girdiğiniz verilere göre eşleşen fallar arasından rastgele fal çekilip size otomatik olarak gönderilmektedir.

İçindekiler

Fal havuzu nedir?

Uygulamanın veri tabanına önceden hazır olarak kaydedilmiş yüzlerce hatta binlerce falların bir arada depolanmasına denir. Bu havuz belirli düzene göre oluşturulmuştur. Sizin girdiğiniz veriler doğrultusundan en alakalı falı eşleştirip size göndermektedir.

DİPNOT:

Ayrıca bu tür uygulamalar göndermiş olduğunuz aynı fincan fotoğraflarını ikinci defa gönderdiğinizde farklı bir fal yorumu ile karşılaşırsınız. Çünkü fallar rastgele gönderilmektedir. En büyük kanıtı da budur.

Fal uygulamaları bizi gerçekten dinliyor mu?

Öncelikle bu tür uygulamaları yüklerken sizden bazı erişim izinleri isteyebilir. Yani siz izin verdiğiniz takdirde sizin telefonunuzdan bazı verilere ulaşabilir. Ancak gözlemlediğim kadarıyla bir çok fal uygulaması sizden kamera dışında izin istemiyor. Yani sizi dinleyip dinlememesi uygulamaya göre değişiklik gösterebilir.

Peki fallar nasıl doğru çıkıyor?

Fal yorumcuları insan psikolojisinden yararlanır. Yani genel olarak kabul edilen şeyler söylerler.

“Mesela son zamanlarda canınızın sıkkın olduğunu görüyorum.” dersem bu cümle neredeyse herkes tarafından kabul görülen bir cümledir. Yani herkesin canı son zamanlarda sıkkındır. Bu tür genele hitap eden cümleler sayesinde sanki gerçekten falınızın doğru çıktığına inanırsınız. Halbuki sadece manipülasyondan ibarettir.

Daha çok yazı okumak için https://webodasi.com ‘u ziyaret etmeyi unutma.

-W

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1