MacOS Nedir?

 MacOS Nedir?
Okunuyor MacOS Nedir?

MacOS Nedir , her Mac’de bulunan işletim sistemidir ve aynı zamanda eksiksiz bir pakete sahiptir.

Özellikleri Nelerdir?

MacOS iCloud ile birlikte çalışır. Bu sayede dosyalarınız, fotoğraflarınız ve belgeleriniz diğer aygıtlarınızda da güncel kalır. Gizlilik ve güvenlik ön planda tutulmaktadır. Her gün kullandığınız uygulamalarda yepyeni akıllı özelliklere sahiptir. Siri’den dosyalarınızı bulmasını isteyebiliyor, uygulamalarınızın otomatik olarak güncellemelerini sağlayabiliyorsunuz. İPhone’unuza gelen çağrıyı dilerseniz Mac’inizden bile yanıtlayabiliyorsunuz. Gelen mesajlara Mac,iPad veya iPhone’unuzdan yanıtlayabiliyorsunuz. Aygıtlarınızın birinden bir şey kopyaladığınızda diğer aygıtınıza yapıştırabiliyorsunuz. Ne kadar zevkli ve kullanışlı olduğunu herhalde anlamışsınızdır. Sidecar özelliği ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede iPad ekranına veya masaüstü bilgisayarınızın ekranına pencere taşıyabilirsiniz. Bu özellik pencereyi iPad’i ikinci bir Mac ekranı gibi kullanarak çalışma alanınızı genişletebiliyorsunuz. Sürüklemekten daha kısa sürer ve ekranınıza göre boyutlandırılıyor.

macOS Nedir

Apple’ın kendi uygulaması olan iTunes sayesinde Mac, iPhone, iPad ve iPod gibi farklı cihazlar arasında da veri transferinizi kolayca gerçekleştirebiliyorsunuz. Ayrıca macOS’da Apple Music, Apple TV ve Apple Podcasts gibi yeni özellikleriyle oldukça eğlenceli bir platform sunuyor.

MacOS, engelli kullanıcıların Mac’ten yararlanmalarına olanak sağlayan çeşitli yardımcı teknolojileri standart olarak içeriyor.

macOS Nedir

Kullanıcılar Maclerini sesleriyle kontrol edebiliyor, VoiceOver, Erişilebilirlik Klavyesi, FaceTime ve Metin Okuma özellikleri sayesinde her şey o kadar kolay ki. Bence bu özelliğiyle diğer işletim sistemlerini geride bırakıyor diyebiliriz. 

Daha birçok özelliği içinde barındıran macOS bilgilerine ayrıntılı bir şekilde ulaşmak istiyorsanız Apple’ın kendi sitesine linki tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bugün ki yazımızda macOS hakkında belli başlı bilgileri edinmiş bulunuyoruz. İsterseniz sitemizden daha fazla içerik hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Her blog kendine özgü içeriklere sahiptir.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle