Ne Samsung Ne Apple – Realme Sektöre Rekorla girdi

 Ne Samsung Ne Apple – Realme Sektöre Rekorla girdi
Okunuyor Ne Samsung Ne Apple – Realme Sektöre Rekorla girdi

Realme’nin İlk Çeyrek Rakamları açıklandı

Korona virüs döneminde bunca olumsuzluklara rağmen Realme firması büyük bir atılım gerçekleştirdi ve ilk çeyrek raporunu kamuoyuyla paylaştı.  Şirket tarafından yapılan duyuruya göre şirket, Geçtiğimiz ocak ayı sonunda küresel kullanıcı sayısı 25 milyona ulaşan realme, büyüme ivmesini sürekli hızlandırarak sadece 4 ay içerisinde dünya genelinde 10 milyon kullanıcı daha kazandı ve dünya genelinde 35 milyon kullanıcıya ulaştı.  

Realme X2 pro
Realme X2 pro

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markası Realme

2019’un ilk çeyreğindeki performansıyla karşılaştırıldığında, realme’nin geçen seneye oranla sevkiyatı yüzde 157 arttı ve dünya genelinde birinci oldu. Samsung, Apple gibi devler en büyük düşüşlerini yaşadı. Teknoloji sektörünün yüzde 31’lik satış kaybına rağmen Türkiye’de yüzde 40 büyüme kaydederek bir rekora daha imza attı.

Avrupa’daki “Black Friday” festivalinin ilk gününde realme X2 Pro, Amazon İspanya’da satılan ürün sayısında ilk sırada yer aldı. Endonezya’da realme, e-ticaret platformu Lazada’da sadece 21 dakika içerisinde yaklaşık 40 bin adet satış yaparak bu yarışta kalıcıyım dedi.

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Diğer teknoloji bloglarımız için tıklayabilirsiniz.Sağlıcakla kalın…

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle