NEDIR BU SEO

 NEDIR BU SEO
Okunuyor NEDIR BU SEO

Seo “Search Engine optimization” kelimesinin kısaltılmışıdır. Türkçesi ise Arama motoru optimizasyonudur.Seo sitelerin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır.En popüler arama motoru “google” olduğu için seo çalışmalarının nasıl olacağını nasıl yapılması gerektiğini de google belirliyor.Google arama sonuçlarında daha kaliteli,güncel ,popüler sitelere öncelik vermektedir.

İçindekiler

On-page (Site içi)Seo

Arama motorları sitelere belirli kriterlere göre kalite puanı verir.Bu kriterler site içinde kullanılan resimler,temiz kod yapısı, kullanıcı dostu arayüz ve belli etiketlerdir.Site içi seoda asıl amaç kaliteli ve kullanıcının yararına olduğumuzu arama motoruna kabul ettirmektir.

Metin ve Görsel Içerik

Sitemizde kullandığımız metinler ne kadar özgün, keyif verici ve akıcı olursa kullanıcılarınız sitenizde o kadar fazla vakit geçirir buda kalite puanınızı yükseltir.Aynı durum görseller içinde geçerlidir, site içinde kullandığınız görseller ne kadar kaliteli ve göze hoş gelirse o kadar kalite puanınız artar.

Hızlı ve Temiz Kod Yapısı

Kullanıcılar yavaş açılan siteleri hızlı bir şekilde terk eder.Siteye girişin hızlı olması etkileşim açısından oldukça önemlidir.Bir başka husus ise sitenin kodlarının karmaşık olmamasıdır.Google’in botları siteleri incelerken karmaşık kodlarla karşılaşmak istemezler bu durumda üst sıralara çıkmak için önemli bir diğer faktördür.

Etiketler

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için kullandığınız etiketler oldukça önemlidir. Kullandığınız etiketler konuyla alakalı anahtar kelimeler olması gerekmektedir.Konuyla alakalı etiketler kullanmanız gerekmektedir.

Dış Seo ve Backlink

Dış seo çalışması sitenin popülaritesini arttırmak için oldukça önemli bir konudur.Google bu konuya çok dikkat etmektedir.Popülerliği arttırmak için kullanılan yanlış metotlar sitenin silinmesine kadar gidebilecek sonuçlara neden olabilir.

Backlink başka bir sitenin sizin sitenizdeki bir linki alıp paylaşması olayıdır. Bu durum arama motoru botlarının size olan güvenini arttırmaktadır.Bunun içinde sitenizde kullanıcılarınızın ilgisini çeken özgün paylaşımlar yapmanız onların paylaşmasını ve popülaritenizin artmasını sağlar.

https://m.seocu.com/nedir

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle