VALORANT Artık Sesli Sohbetleri Kayıt Altına Alacak

 VALORANT Artık Sesli Sohbetleri Kayıt Altına Alacak
Okunuyor VALORANT Artık Sesli Sohbetleri Kayıt Altına Alacak

Riot Games yayınladığı son sözleşme değişikliğinde artık VALORANT üzerinden yapılan sesli sohbetlerin kayıt edileceğini duyurdu.

İçindekiler

Neden Böyle Bir Şey Yapılıyor ?

Riot Games resmi internet sitesinde yayınladığı habere göre;

“Oyuncular sesli sohbet esnasında karşılaştıkları olumsuz veya saldırganca davranışları rapor ettiklerinde, ilgili ses verileri hesabın bulunduğu bölgede saklanarak davranış anlaşmamızın ihlal edilip edilmediğinin saptanması için değerlendirilecek.”

Yani artık sesli sohbette insanları rahatsız eden kişileri şikayet ederek oyundan uzaklaştırılmasını ve hatta kalıcı olarak yasaklanmasını sağlayabileceğiz gibi görünüyor.


Ses Kayıtları Nerede Kullanılacak ?

Riot Games’in açıklamasına göre ses kayıtları sadece olumsuz sesli davranışlarınız rapor edilirse dinlenecek. Yani birisi sizi şikayet ettiği zaman gerçekten kuralları ihlal edip etmediğiniz bu şekilde anlaşılacak.

Birçok kişi veri güvenliği konusunda endişe duysa da Riot Games verileri sadece gerektiği sürece tutacağını ve sanki kendilerine aitmiş gibi koruyacaklarını söylüyor.

Peki VALORANT Dışındaki Diğer Oyunlar ?

Akıla gelen ilk sorulardan biri de Riot Games ses kayıtlarını diğer oyunlarda da toplayacak mı ? Yapılan açıklamaya göre yaptıkları gizlilik politikası güncellemesi diğer oyunlarda da ses kayıtlarını tutmalarına imkan sağlamakta. Fakat şimdilik böyle bir planları yok.

kaynakça:

1

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bunun gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
1
Giriş Yap
Yazı Ekle