Dünyanın 1 İncisi – WWW Nedir ? Ne İşe Yarar ?

 Dünyanın 1 İncisi – WWW Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Okunuyor Dünyanın 1 İncisi – WWW Nedir ? Ne İşe Yarar ?

“www” yani “World Wide Web” Türkçe olarak “Dünya Çapında Ağ”  milyarlarca dosya/yazı/fotoğraf/video vb. içeriğin yer aldığı ortam olarak adlandırılabilir. Bu içerikler internet üzerinde yayınlanır. Bağlanmak için güncel bir tarayıcı (Chrome, Opera, Firefox, Safari vb.) kullanabilirsiniz. Konuyla alakalı bilgi almak için https://tr.wikipedia.org/wiki/World_Wide_Web‘i ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Siz “İyi hoş da ben bunu nasıl kullanacağım, neden kullanacağım?” demeden cevaplayalım. Şu anda güncel bir tarayıcı üzerinde herhangi bir web sitesine girerken “www” yazmanız gerekmez. Örneğin “www.webodasi.com“da yazsanız “webodasi.com“da yazsanız sitemize ulaşabilirsiniz. Eskiden bu durum böyle olmadığı için kullanılması gerekiyordu. Şu anda kullanılan güncel tarayıcılar bu bölümü kendisi ekliyor. Bu nedenle siz onu hissetmeseniz de kullanıyorsunuz 🙂

Neden Kullanılır?

Bütün web siteleri bu uzantıyla kullanarak aynı kanal üzerinde toplanır ve insanların bu sitelere/içeriklere çok daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Eğer World Wide Web olmasaydı vay halimize!

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
2
Giriş Yap
Yazı Ekle