Yerli Otomobil TOGG Ailesinden Önemli Bir Gelişme

 Yerli Otomobil TOGG Ailesinden Önemli Bir Gelişme
Okunuyor Yerli Otomobil TOGG Ailesinden Önemli Bir Gelişme

Yerli otomobil markasının ortaklarından önemli bir isim ayrıldı, işte detaylar!

Türkiyenin yeni girişimi olan yerli otomobil devi TOGG’da yeni bir ayrılık yaşandı. Sağlık sorunları nedeniyle ayrıldığı belirtilen İnan Kıraç “TOGG elektrikli değil hibrit olmalıydı. Elektrikli otomobil Türkiye için erken. En az 20 yılı var.” dedi.

Elektirikli araçlar dünyanın birçok yerlerinde kullanılıyor, ve ilgi görüyor. Alman otomobil devi Volkswagen’in yaptığı “Önümüzdeki süreçlerde elektrikli araçlara geçmeyi düşünüyoruz” açıklamasından anlıyacağımız üzere dizel devrinin sonlanacağını anlayabiliriz.

Durum böyle olunca yerli otomobil markamızın bu tarz haberler ile gelmesi bizi tedirgin etmiyor değil. Elektirikli araçlar teknolojisinden geri kalmamak için Türkiyeye özel bu girişimin devam etmesi önem arz ediyor. Ve projenin herkese hitap etmesi de önemli.

Herkesin bildiği üzere bu alanda 1 numara olan Tesla markası da ülkesinde elektrikli araç kullanımını yaygınlaştırmak için her kesime hitap edip en uygun araçları geliştiriyor.

Ülkemiz için önü çok açık olan bu yerli projemizde bu denli üzücü haberlerin gelmesi canımızı sıksa da henüz olumsuz düşünmeye gerek olmadığını söylemek isteriz.

Elektrikli araçlar piyasası ortada, yerli projemizden böyle haberler almak yinede bizleri üzüyor.

TOGG ile alâkalı daha fazla bilgi için www.togg.com.tr

Daha fazla bu tarz haberler için bizi takip etmeyi unutmayın!

www.webodası.com

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle