YouTube Premium’a 5 Yeni Özellik!

 YouTube Premium’a 5 Yeni Özellik!
Okunuyor YouTube Premium’a 5 Yeni Özellik!

YouTube Premium, ilk zamanlardaki önyargılara rağmen giderek daha cazip bir hale geliyor. 🎉 Platform, Premium üyelerine özel yeni özellikler sunmaya devam ediyor ve son haberlere göre 5 yeni özellikle daha karşımızda! Peki bu özellikler neler ve kullanıcılara neler sunuyor? İşte detaylar:

İçindekiler

YouTube Premium’a Gelen 5 Yeni Özellik!

YouTube, Premium aboneleri için platforma 5 yeni özellik ekledi. Bu özelliklerden ikisi şu anda aktif olarak kullanılabiliyor, diğer üçü ise deneme aşamasında ve ayarlar bölümünden etkinleştirilebiliyor.

1. İleri Atlama (Jump Ahead) Özelliği

Bu özellik, mevcut ileri atlama özelliğinden farklı olarak videonun en önemli anlarına hızlı bir şekilde geçmenizi sağlıyor. Artık 10’ar saniye ileri sarmak yerine, Jump Ahead özelliği ile videonun en iyi anına otomatik olarak atlayabilirsiniz. Şu anda Android cihazlarda bulunan özellik, yakında iOS için de kullanıma sunulacak.

2. YouTube Shorts İçin “Küçük Pencerede Oynatma” Özelliği

Küçük pencerede oynatma özelliği, videoları izlerken diğer uygulamalara geçmek için oldukça kullanışlı. Artık Android’deki Premium kullanıcıları, YouTube Shorts videolarını da küçük pencerede oynatabilecekler. Ancak, çoğu Shorts videosunun 10-15 saniyelik kısa uzunlukları göz önüne alındığında, bu özelliğin ne kadar kullanışlı olacağı tartışılır.

3. Shorts İçin Akıllı İndirme

Bu özellik etkinleştirildiğinde, YouTube izlediğiniz Shorts videolarını otomatik olarak indirecek. Bu sayede hem aynı videoları tekrar izlediğinizde veri tasarrufu sağlayabilecek, hem de YouTube sunucuları üzerindeki yükü azaltmaya yardımcı olacaksınız.

4. Konuşmaya Dayalı Yapay Zeka

YouTube’un deneysel yapay zeka özelliği sonunda platforma eklendi! Videoların altında bulunan “Konuş” butonuna basarak, YouTube’un yapay zeka botuna video hakkında sorular sorabilir, benzer içerikler isteyebilir ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

5. Yeni Arayüz

Son olarak, Premium abonelerine sunulacak yeni kullanıcı arayüzü de dikkat çekiyor. Şimdilik sadece web üzerinden Premium hesap kullananlar için geçerli olan bu yeni arayüzün, ilerleyen dönemlerde mobil uygulamalara da gelmesi bekleniyor.

Yorum Yap