2021-MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI!

 2021-MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI!
Okunuyor 2021-MSÜ ASKERİ ÖĞRENCİ ADAY BELİRLEME SINAVI BAŞVURULARI BAŞLADI!

2021 (MSÜ) Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı için başvurular başlamış bulunmakta. Peki askeri öğrenci seçimi için nelere dikkat ediliyor ve ne gibi şartlar isteniyor?

Başvuru yapmadan önce Milli Savunma Üniversitesi’nin (MSÜ) sitesine girerek istenilen şartlarla ilgili bilgi edinmeniz gerekiyor. Bunun için siteye girerek bilgi edinme butonuna tıklamalısınız.

MSÜ’nün Diğer Detaylara El Atalım

Önünüze uzun bir liste çıkıyor. En altta yer alan okudum ve kabul ediyorum kutucuğunu tıklayarak bilgi talep edebilirsiniz.

Başvurular ÖSYM sitesi üzerinde alınmakta. 

Başvuru süresi ve tarihleri ÖSYM tarafından aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

BAŞVURU SÜRESİ: 27 Ocak-23 Şubat 2021 (Sınav ücreti ödeme için son gün, 24 Şubat 2021) 

SINAV TARİHİ: 4 Nisan 2021 

SINAV SAATİ VE SÜRESİ: 10.15, 135 dakika 

SINAV ÜCRETİ: 110,00 TL 

GEÇ BAŞVURU GÜNÜ: 3 Mart 2021 (Geç Başvuru Gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, %50 artırımlı olarak aynı gün ödenmelidir.)

ÖSYM aday işlemeleri sisteminden başvurunuzu tamamladıktan sonra sınav ödemelerini belirlenen süre içinde yapmanız gerekmektedir. Ödemenizi yine ÖSYM’nin internet sitesinde e-İŞLEMLERde yer alan ÖDEMELER kısmından yapabilirsiniz.

Önemli!!!

Başvuru yapmadan önce mutlaka başvuru kılavuzunu dikkatlice okumalısınız. Linkten başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz. https://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2021/MSU/kilavuz27012021.pdf 

Başvuru için tıklayınız!   https://ais.osym.gov.tr/ 

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bunun gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle