Amerikada İsyan Ateşi! PS5 Etkinliği Olmadı !

 Amerikada İsyan Ateşi! PS5 Etkinliği Olmadı !
Okunuyor Amerikada İsyan Ateşi! PS5 Etkinliği Olmadı !

İçindekiler

PlayStation 5 Etkinliği Süresiz Ertelendi

PSS, Oyuncuların heyecanla beklediği PlayStation 5‘ in 4 Haziran’da yapılması beklenen tanıtım etkinliği ertelendi. PlayStation 5’in tanıtımı hakkında yapılan açıklamada “doğru zaman değil” vurgusunu yaptılar.

Popüler oyun konsolu PlayStation 5‘ in tanıtım tarihi daha önce 4 Haziran olarak belirtilmişti. Bu etkinlikte PS5 için gelecek oyunlar ve konsolun ana kasasının tanıtılması bekleniyor. Şirket yaptığı yeni bir duyuru ile etkinliğin süresiz olarak ertelendiğini söyledi.

Şirketten şu açıklama yapıldı:

“4 Haziran tarihindeki PlayStation 5 etkinliğini erteleme kararı aldık. Dünya genelindeki oyuncuların PS5 oyunlarını heyecanla beklediğini biliyoruz ancak bugünlerin kutlama zamanı olmadığını düşünüyor ve daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz.”

Planlanan tanıtıma 2 gün kala alınan bu kararın arka planı açık bir şekilde paylaşılmasa da kamuoyunda kararın Amerika’da polis tarafından katledilen Floyd ile alakalı olduğu söyleniyor. Açıklamada yer alan “daha önemli seslerin duyulması için geride duruyoruz” ifadesi siyahların Amerika’ daki hak mücadelesine gösterilen saygı olarak yorumlandı.

Amerika’ da George Floyd kısa süre önce bir polis tarafından boğularak katledilmiş ve sonrasında ülke çapında büyük küçük ayaklanmalar,protestolar başlamıştı. Sony’nin aldığı bu kararın siyahların hak mücadelesine destek olarak yorumlandı.

Playstation 5’ in Kesinleşen 5 Temel Özelliği:

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, CES 2020’de 5 temel özellik hakkında açıklamalar yaptı. Bunlardan ilki 3 boyutlu ses oldu. 3 boyutlu ses teknolojisiyle oyuncular kendilerini oyunun içerisinde gibi hissedecek ve sesler daha derinden kullanıcılara aktarılacak. Bir diğer özellik ise dokunsal ve adaptif tetikleyici oldu. Bu özellikle birlikte oyuncu kontrolcüleri daha iyi bir deneyim için kullanıcılarına daha iyi bir hissiyat vermeyi amaçlıyor. Bunlara ekstra olarak Ultra Hızlı SSD de eklenen özellikler içerisinde. PS5 ’in sahip olduğu bu ultra hızlı SSD’ ler ile beraber oyunları yükleme süresi oldukça azalacak ve oyuncular kesintisiz deneyimin tadını çıkaracak. Son özellik ise donanım tabanlı ışın izleme ve Ultra HD Blu-Ray desteği de hazır bulunacak. Daha kaliteli bir görsel deneyim için oyun içi görselleri donanım tabanlı ışın izleme özelliği ile birlikte sunmaya hazırlanan Sony, yüksek grafik değerlerine ulaşmak için Ultra Hd Blu-Ray desteğini de eksik etmedi.

Bunun yanı sıra Sony kısa süre önce PlayStation 5’ in yeni oyun kolu DualSense’in özelliklerini ve tasarımını da açıklamıştı. Tüm bunların dışında, teknik özellikleri ve yeni oyun kolu beklenen PS5’ in ise kasa tasarımı henüz bilinmiş değil.

Umarım bloğumuzu faydalı bulmuşsunuzdur bugün sizlere PS5 ile alakalı elimizden geldiğince son dakika gelişmeleri sizlere haberdar etmeye
çalıştık sürçü lisan ettiysek affola diyerek cümlemize son noktayı koyuyoruz eğer başka konulardan da haberdar olmak istiyorsanız
buradan daha da fazlasına ulaşabilirsiniz sağlıcakla kalın.

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Diğer teknoloji bloglarımız içinde buraya tıklayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın…

Yorum Yap