iPhone SE 2020 Türkiye’de satışa sunuldu! İşte fiyatı

 iPhone SE 2020 Türkiye’de satışa sunuldu! İşte fiyatı
Okunuyor iPhone SE 2020 Türkiye’de satışa sunuldu! İşte fiyatı

Apple, geçen yıl iPhone 11, iPhone Pro ve iPhone 11 Pro Max adında üç yeni telefonunu tanıtmış ve dünya genelinde satışa sunmuştu. Şirket bugün ise sürpriz bir hamleyle yeni bir telefonu daha Türkiye’ ye gönderdi. Ancak bu telefonu diğer iPhone modellerinden ayıran öyle bir özellik var ki: Minik ekranı. Ekranı sadece 4.7 inç büyüklüğünde ve 1334×750 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor. Uzay grisi, gümüş ve kırmızı renkli modelleriyle satılacak olan cihaz, suya ve toza karşı da büyük ölçüde dayanıklı. Bunu da IP67 sertifikasına borçlu. Cihaz, suda 1 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca dayanıyor, su geçirmiyor. iPhone 8‘ lerde son kez kullanulan Home butonu, iPhone SE‘ nin yeni modeliyle geri dönüş yaptı. Bu nedenle Face ID yerine Apple, bu cihazında Touch ID özelliğini sunuyor. Yani işlemlerinizi parmak izinizle hallediyorsunuz.

Apple’ın A13 Bionic işlemcisinden gücünü alan yeni nesil iPhone SE, beraberinde ise 3 GB RAM ile geliyor. Bu da cihazın ekranı küçük olmasına karşın hayli güçlü bir telefon olduğunu ortaya çıkarıyor. 64, 128 ve 256 GB depolama seçeneklerine sahip olan telefon, 13 saate kadar video oynatma, 40 saate kadar ses çalma ve 8 saate kadar da video oynatma süreleri vadeden bir batarya kullanıyor.

Bu kapsamda yeni iPhone SE ile iPhone 8 oldukça ortak özellikleri var. 18W hızlı şarj adaptörüyle geldiğinden 30 dakikada bataryasının yarısı şarj olan iPhone SE 2, kablosuz şarj teknolojisini de sunuyor. Kamerasından bahsedecek olursak: Yeni iPhone SE‘ de f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 MP çözünürlüklü bir arka kamera bulunuyor.

Çift tonlu LED flaş ile desteklenen arka kameraya ek olarak, ön tarafta da f/2.2 diyaframlı 7 MP çözünürlüğünde bir öz çekim kamerası bulunuyor. Gelişrilen iPhone SE, telefoto kameraya sahip olmasa da iPhone XR ve iPhone 11’deki gibi yazılımsal olarak arka planı bulanıklaştırıp, portre modunda fotoğraflar çekebiliyor.

iPhone SE Fiyatları

64gb iPhone SE : 5299tl 128gb iPhone SE : 5749tl 258gb iPhone SE : 6599tl

Umarım bloğumuzu faydalı bulmuşsunuzdur bugün sizlere iPhone SE ile alakalı elimizden geldiğince bilgi vermeye çalıştık sürçü lisan ettiysek affola diyerek cümlemize son noktayı koyuyoruz eğer başka konulardan da haberdar olmak istiyorsanız buradan daha da fazlasına ulaşabilirsiniz sağlıcakla kalın.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle