Apple iCloud Fotoğraflarınızı Google’a Nasıl Aktarabilirsiniz?

 Apple iCloud Fotoğraflarınızı Google’a Nasıl Aktarabilirsiniz?
Okunuyor Apple iCloud Fotoğraflarınızı Google’a Nasıl Aktarabilirsiniz?

İCloud fotoğraf kitaplığınızı Google’a aktarmak sandığınızdan daha kolaydır.

Apple, kullanıcıların Apple Kimlikleriyle bağlantılı fotoğrafların ve videoların bir kopyasını Google Fotoğraflar gibi başka bir platforma aktarmalarına olanak tanıyan kullanışlı bir hizmet başlattı.

As Apple’ın destek sayfası açıklıyor, dosyalarınızı aktarma isteği yapmak gerekir ama karmaşık değil. Hizmet İngiltere, ABD, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre, İzlanda ve Lihtenştayn’da mevcuttur ve şimdilik yalnızca Google Foto’ya aktarımlar için çalışmaktadır.

Üç ila yedi gün süren aktarım, Apple’daki dosyalarınızı silmez veya değiştirmez, yalnızca diğer hizmete bir kopyasını gönderir. Bekleme süresi, Apple’ın isteğin aslında sizden geldiğini doğrulamasından kaynaklanıyor, biraz sürünme değil. Apple’a göre, Canlı Fotoğraflar, Akıllı Albümler ve bazı RAW dosyaları dahil olmak üzere bazı formatlar ve veriler servisler arasında geçiş yapamayabilir.

İçindekiler

Fotoğraflarınızı nasıl aktarırsınız:

İsteği başlatmadan önce, Apple Kimliğinizde iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirildiğinden ( nasıl yapılacağı burada açıklanmaktadır ) ve yeterli depolama alanı olan bir Google hesabınız olduğundan emin olun . Google hesabınız aktarım sırasında maksimum yer kaplarsa, kitaplığınızın tamamı aktarılmaz ve Google’ın ücretsiz sınırsız depolama alanını sona erdirdiğini unutmayın . Bu aynı zamanda aktarım işlemi sırasında iCloud kitaplığınıza yapılan eklemeler, silmeler ve düzenlemeler için de geçerlidir – bunlar geçmeyebilir, bu nedenle bir sürü yeni fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, yedi günlük aralığı aklınızda bulundurun.

Tüm bunları ayarladıktan sonra isteğinizi başlatabilirsiniz. Bunu yapmak için , Apple Kimliğinizle Apple’ın veri ve gizlilik sayfasına giriş yapmanız gerekir (iki faktörlü kimlik doğrulama burada devreye girecektir) ve “Verilerinizin bir kopyasını aktar” ı seçin. 

İCloud hesabınızda kaç fotoğrafınız ve videonuz olduğu (şok edici) ve kaplayacakları alan (ayrıca şok edici) gösterilecek ve aktarmak istediğiniz hizmeti seçmeniz istenecektir – şimdilik yalnızca Google Fotoğraflar’ı seçebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, isteğinizi onaylayan ve aktarıldığında başka bir e-posta alacaksınız. Bu arada, durumu Apple’ın veri ve gizlilik sayfasından kontrol edebilirsiniz .

Ne tür dosyalar aktarılacak?

Aktarım yalnızca iCloud Fotoğraflarınızda depolanan dosyaları alır. Fotoğraflarınız, videolarınız ve albümleriniz aktarıldıktan sonra Google Fotoğraflar’da “Copy of _____” ile başlayan dosya adıyla görünecektir.

Apple, fotoğrafların ve video dosyalarının orijinal formatlarında veya .jpg, .png, .webp, .gif, bazı RAW dosyaları, .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv dahil olmak üzere standart formatlarda aktarılmasını şart koşmaktadır. .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts ve .mkv dosyaları. 

Bir dosyanın eksik olduğunu fark ederseniz, Apple’ın dediği gibi formatla ilgili olabilir, “Beklediğiniz verilerin aktarılabilecek bir formatta olmaması veya yalnızca çok uzun bir süre saklanmış olması da mümkündür. kısa süre ve artık sunucularımızda değil. “

Her bir fotoğrafın en son düzenlemesi orijinal dosyaya değil aktarıma dahil edilecek ve yinelenen fotoğraflar tek bir dosya olarak gönderilecektir. Bir uyarı, Live Photos aktarılmayacak ve platformlar arasında bazı meta veriler eksik olabilir.

Peki ya albümler?

Apple “Mümkün olduğunda fotoğraflar albümleriyle birlikte aktarılır” diyor, ancak Akıllı Albümler ve paylaşılan albümler aktarılmayacak. Videolar albümler içinde değil ayrı dosyalar olarak gönderilecektir.

Google Foto’da albüm başına 20.000 fotoğraf sınırı olduğu için iCloud albümlerinizde kaç fotoğrafınız olduğunu da düşünmek isteyebilirsiniz (başka bir hatırlatma, Google’ın ücretsiz sınırsız depolama alanı Haziran 2021’de burada sona erecektir). Bir albümde bundan daha fazlasına sahipseniz, fotoğraflar aktarılmaya devam edecek, ancak kendilerini albümün dışında yüzerken bulabilirler.

Ve bu kadar! İlerleyin ve gerekirse aktarın. 

Dilerseniz Bir Sonra Ki Blog Sayfalarımıza Göz Atabilirsiniz..

Görüşmek Üzere Hoşçakalın WebOdasıyla Kalın..

Yorum Yap