ÖNÜMÜZDEKİ 20 YILA BİTCOİN’İN GELECEĞİ NASIL OLACAK?

 ÖNÜMÜZDEKİ 20 YILA BİTCOİN’İN GELECEĞİ NASIL OLACAK?
Okunuyor ÖNÜMÜZDEKİ 20 YILA BİTCOİN’İN GELECEĞİ NASIL OLACAK?

Herkese merhabalar. Bu hafta geçen haftada da olduğu gibi Bitcoin hakkında bir yazı yazdım. Bilindiği üzere bu günlerde borsadaki ani iniş çıkışlarıyla gündem yaratmış bir mesele halinde. Durum böyle olunca, Bitcoin’e tereddütle yaklaşan insanlar arttı fakat “Balina” olarak adlandırılan kişi/kişilerin bitcoin alım satım hareketleri devam etmektedir.

İçindekiler

Bitcoin Nereye Gidiyor?

Birçok büyük yatırımcının konu hakkındaki fikirleri incelendiğinde Bitcoin için ani bir yükseliş beklenmekte. ileriki süreçlerde 100.000 $’a kadar çıkacağını düşünen çeşitli ekonomist ve yatırımcılar mevcuttur. Konuyu genel olarak ele aldığımızda BTC’in hızlı yükselişi herkesin dilinde. Bir yanda dijital para biriminin geleceğin altını olabileceğini söyleyenler, diğer yanda da bunun tümüyle şişirilmiş bir balon olduğunu düşününler de vardır. Yatırımcılar söylediklerini bir kenara bırakırsak bir de analistlerin fikirlerini incelediğimizde artan talebe karşı azalan arz ve giderek daha elverişli makroekonomik ortam, BTC fiyatının daha da yukarıya çıkmasını kolaylaştırdığı ve Grayscale Primi’nin negatife dönmesinin pozitif bir işaret olduğu düşünülmektedir. Ayrıca konun bir de resmi kurumlar tarafından ilgi çektiği bir durum vardır.

Talebin Artması İşleri Nasıl Etkiledi?

BTC’nin daha fazla ilgi ve kabul görmesiyle, yasal ve düzenleyicilerin ilgisinin de artacağını öngörülmekle birlikte, suçluların para alış verişini BTC üzerinden yapabileceğine dikkat çekerek Devlet kurumlarının kesinlikle izleyeceğini, en azından öyle olmasını umanlar mevcuttur. Peki BTC’yi gelecekte ne bekliyor? Bu soruya Almanya’daki Tübingen Üniversitesi’nde tarih profesörü olan ve altın üzerine çalışmalar yapan Bernd-Stefan Grewe’nin bu konudaki uyarısı şöyle: “Eğer konvertibilite inancı kaybedilirse, Btc’de çökecektir. Tıpkı diğer para birimlerinde olduğu gibi. Muazzam bir enflasyon olabilir” diyor. Genel olarak hamle yapmayı planlayan yatırımcıların dediklerini incelediğimizde; yatırımlara devam edileceği, BTC’nin bir süre daha düşüş yaşayana kadar bu alım-satımların devam edileceğini, ardından büyük bir yükseliş yaşanacağı ve yatırımcıların ciddi miktarlarda kâr elde edeceği söylenmektedir.

Kaynakçalar;

https://www.coindesk.com

https://www.google.com.tr/amp/s/m.economictimes.com/topic/Bitcoin/amp

https://www.dailyfx.com/bitcoin

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, bunun gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap