Apple Watch Series 7 Bataryası İle Öne Çıkıyor

 Apple Watch Series 7 Bataryası İle Öne Çıkıyor
Okunuyor Apple Watch Series 7 Bataryası İle Öne Çıkıyor

Apple Watch Series 7’de 18 saat ortalama kullanım süresi artacak, kasa büyültülerek daha yüksek kapasiteli bataryalar kullanılacak.

Oldukça popüler olan akıllı saatler özellikle sağlık ve spor modlarıyla birçok kişinin ilgisini çekiyor. Fakat akıllı saatlerin en büyük sorunlarından biri olan bataryası birçok kullanıcısını memnun etmiyor. Piyasadaki birkaç model hariç neredeyse tüm akıllı saatlerde batarya problemi mevcut.

Apple piyasaya süreceği yeni akıllı saat modeli olan Watch Seris 7’de bataryayı iyileştirmeyi planlıyor. Ve böylece kullanıcılarına daha rahat ve uzun süren batarya ömrü vadetmeyi hedefliyor.

Bilgilere göre ABD’li şirket yeni sensörlerden ziyade kullanım süresine odaklanmayı hedefliyor.

Daha önceden gelen iddilar, Apple’ın yeni akıllı saatlerinde kan şekeri ölçme özelliğinin geleceğini gösteriyordu, ancak analistler yeni modelde bu özelliğin olmayacağını belirtti.

Apple Watch Series 7’de Kasa Ve Batarya Büyüyecek

Apple yeni akıllı saat modellerinde 18 saat kullanım süresini artırmak için daha yüksek kapasiteli bataryalar tercih edecek.

Şirketin yeni işlemcilere geçmesi ile birlikte kasada oluşacak boş alanı batarya ile doldurularak değerlendirilecek. Aynı zamanda kasanında biraz büyüyeceği belirtiliyor.

Apple’ın, ayrıca tasarım tarafında da İphone 12 de olduğu gibi keskin hatlara geçeceğini söyleyebiliriz.

Ne Zaman Tanıtılacak?

Apple Watch Series 7 modelleri, önümüzdeki Eylül ayında İphone 13 ile birlikte tanıtılması ve satışa çıkması bekleniyor. Apple Watch Series 7, Watchos 7’yi destekliyor, WatchOs hakkında bilgi almak için watchos-7‘a tıklayarak edinebilirsiniz.

Yeni gelişmeler için bizi takip edin!

www.webodası.com

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle