Ardıuno Nedir?

 Ardıuno Nedir?
Okunuyor Ardıuno Nedir?
Temel olarak, bir Arduino tamircilik uzmanları, uzmanlar ve üreticiler tarafından bu mevcut gerçeklikle arayüz oluşturan araçları yapılandırmak ve inşa etmek için kullanılabilecek açık bir ekipman geliştirme kartıdır. Arduino belirli bir tür tahta planını ifade ederken, aynı şekilde bu sayfaların belirli bir kullanımını üreten ve normalde ilaveten, başkaları veya birlikte çalışan kuruluşlar tarafından yapılan iyi sayfaların etrafındaki ağı tasvir etmek için kullanılan bir kuruluşu ifade etmek için kullanılabilir. Bu çizgileri.

Arduino’yu ne oluşturur?


Arduinolar, tek bir devre kartında çeşitli parçalar ve arayüzler içerir. Yıllar geçtikçe yapı değişti ve birkaç çeşit de farklı parçalar içeriyor. Olabileceği gibi, temel bir tahtada, muhtemelen eşlik eden parçaları bulacaksınız: Arduino ile kullanmanız gereken farklı parçalarla arayüz oluşturmak için kullanılan çeşitli pimler bulunur. Bu pimler iki çeşittir: Yalnız durumu algılayabilen ve oluşturabilen gelişmiş pimler, açık veya kapalı. Arduinoların çoğunda 14 gelişmiş G / Ç pini vardır. Bir kalite kapsamını inceleyebilen ve daha ince taneli kontrol için değerli olan basit pimler. Çoğu Arduino’da bu basit iğnelerden altısı bulunur.

Bu pinler belirli bir örnekte beyni vardır, böylece bunlara sığması amaçlanan, genellikle "kalkan" olarak adlandırılan ekstra bir kart satın almanız durumunda, Arduino-iyi aletlerin çoğuna sorunsuz bir şekilde uyması gerekir.

Hem gadget'ın kendisine kapasite sağlayan hem de LED'ler ve farklı sensörler gibi ilgili parçaları kontrol edebilen düşük bir voltaj veren bir güç konektörü, kapasite gereksinimlerinin makul derecede düşük olmasını sağladı. Güç konektörü bir aç konektörü veya küçük bir pil ile ilişkilendirilebilir.

Arduino'yu siparişleri yürütme ve farklı bilgilere bağlı seçimlere karar verebilme hedefi olan Arduino'yu programlamanıza izin veren bir mikrodenetleyici. Spesifik çip, ne tür Arduino satın aldığınıza bağlı olarak değişir, ancak bunlar genellikle ATmega8, ATmega168, ATmega328, ATmega1280 veya ATmega2560 olan büyük Atmel kontrolörleri tarafından yapılır. Bu çipler arasındaki zıtlıklar göze çarpmıyor, ancak bir kuşağın göreceği en büyük ayrım, yerel olarak mevcut hafızanın çeşitli ölçümleri.
En güncel sayfalarda standart bir USB bağlantı noktası üzerinden gerçekleştirilen sıralı bir konektör. Bu konektör, tıpkı yeni projeleri cihaza yüklediğiniz gibi PC'nizden panoya vermenizi sağlar. Arduinos, aralıklı olarak USB portu üzerinden kontrol edilebilir ve farklı bir kuvvet ilişkilendirmesi gereksinimini ortadan kaldırır.ARDIUNO Örneği
Bir Arduino'yu nasıl programlayabiliriz?
Çoğu Arduino , özellikle de başlarken, Arduino için otorite koordineli ilerleme koşulunu (IDE) kullanmaya karar verecek. Arduino IDE, Java ile yazılmış ve Windows, Mac ve Linux gibi çeşitli aşamalarla ilgilenecek açık kaynaklı bir programlamadır. IDE, kodlamayı daha kolay hale getirecek cümle yapısı özelliklerine ve farklı vurgulara sahip olağanüstü bir durumda kod oluşturmanıza ve daha sonra kodunuzu bir etkili temel bir parçasıyla gadget'a etkili bir şekilde yüklemenize izin verir.
Nereden Daha Fazla Bilgi Edinebiliriz


Burada OpenSource’da, Raspberry Pi’yi öğrenmek, araştırma yapmak ve sadece eğlence için kullanan bir dizi proje ve araç hakkında makaleler yazdık. Bunlar favorilerimizden birkaçı:

  • Arduino ve Raspberry Pi arasında karar veremiyor musunuz? Ruth Suehle, bazı farklılıklar ve bilinçli bir karar vermenize neyin yardımcı olabileceği konusunda size yol gösterir.
Arduino'nuzla güçlü bir cihazı kontrol etmeniz mi gerekiyor? Sway Monroe bir DC motor kontrol kalkanını araştırabilirsiniz

KENDİ DÜŞÜNCELERİM :

Ardiuno gelecekte yapay zeka teknolojilerinde önemli roller üstlenecektir ve bu alana şimdikten yoğunlaşıp kendimizi geliştirebilirsek ilerde bize çok büyük faydaları avantajları olacaktır şuanda bulunduğumuz teknoloji çağı yapay zeka alanına büyük ilgi duyup bu alanda cok büyük yatrımlar yapılmaktadır.

KAYNAK: https://opensource.com/resources/what-arduino

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle