Ücretsiz Eba İnterneti Nasıl Alınır?

 Ücretsiz Eba İnterneti Nasıl Alınır?
Okunuyor Ücretsiz Eba İnterneti Nasıl Alınır?

Herkesin evinde olduğu bu dönemlerde eğitim de online olarak işleniyor ancak işlenilen bu dersler anlık ve görüntülü olduğu için oldukça fazla internet harcıyor. Bunun yanı sıra EBA‘ dan verilen test, ders video ödevleri de internetin harcanmasında büyük rol oynuyor. Milli Eğitim Bakanlığı online ders gören ve EBA’ yı kullanan öğrencileri mağdur etmemek adına her operatörde farklılık gösteren ücretsiz internet kampanyası başlattı peki bu interneti nasıl alacağız ve nerelerde kullanabileceğiz görelim.

İçindekiler

İnterneti Nasıl Alırım?

Öncelikle internet kampanyasına katılabilmek için öğrenci olma gibi şartlar mevcut bu şartlara uymazsanız bu kampanyadan yararlanamazsınız. Şimdi dönelim internet nasıl alınıyor sorusuna. Bu sorunun cevabı her operatörde farklılık gösterir. Şimdi sizlere her operatöre göre adım adım nasıl alınır göstereceğim.

Türk Telekom

Türk Telekom öğrencilere en fazla internet veren operatör markası. Türk Telekom‘ dan internetinizi almak için sms olarak 5555‘ e EBA yazıp göndermeniz yeterli. Kısa bir süre sonra bilgilendirme sms’ i gelecek ve 8GB internetiniz kullanıma hazır olacak.

Vodefone

Eğer Vodefone hat kullanıyorsanız ve gereken şartları karşılıyorsanız EBA interneti sizlere otomatik olarak yüklenecektir. Vodefone öğrencilere 6GB internet hediye ediyor.

Türkcell

Türkcell kullanıcıları EBA internetini alabilmek için Bip uygulamasını indirmeli. Bip uygulamasına girip keşfet bölümünden EBA kanalını seçerek 6GB interneti alabiliyor.

Bu İnterneti Nerelerde Kullanabilirim?

Öncelikle bu interneti EBA içerisinde istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Öğrencilerin online dersi olduğu EBA canlı ders bölümünde de kullanılabilir. Bu saydıklarımız dışında herhangi uygulamada kullanmanız mümkün değil.

Bu İnterneti Kimler Alabilir?

  • Öğrenciler
  • Öğrenci velileri veya yakınları.
  • Öğretmenler

NOT : EBA internetiniz bu kampanya bitene kadar kendi kendine aylık yenileceğini de unutmayın.

https://www.osymli.com/motivasyon/turk-telekom-3-gb-eba-hediye-internet-kampanyasi-nasil-yapilir.htmlhttps://www.osymli.com/motivasyon/turk-telekom-3-gb-eba-hediye-internet-kampanyasi-nasil-yapilir.html
https://www.hurriyet.com.tr/gundem/eba-tv-internet-nasil-alinir-eba-internet-basvurusu-nereden-yapilir-41482208

Yorum Yap