Assassin’s Creed Eski Oyunlarını Yeniden Yapacak

 Assassin’s Creed Eski Oyunlarını Yeniden Yapacak
Okunuyor Assassin’s Creed Eski Oyunlarını Yeniden Yapacak

Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot, şirketin web sitesinde yayınlanan bir röportajda, Assassin’s Creed serisinin geleceği hakkında heyecan verici açıklamalarda bulundu. En dikkat çekici açıklama ise, serinin eski oyunlarının yeniden yapılacağı haberi oldu. Guillemot, bu hamleyle Ubisoft’un zengin dünyalarını yeniden ziyaret etme ve modern bir yorumla oyunculara sunma fırsatı bulacağını belirterek, “Eski Assassin’s Creed oyunlarımızdaki bazı dünyalar hala son derece zengin.” dedi.

Guillemot ayrıca, Ubisoft’un hedefi Assassin’s Creed oyunlarını daha düzenli aralıklarla piyasaya sürmek olduğunu ancak oyunculara “her yıl aynı deneyimi yaşatmaktan” kaçınacaklarını da sözlerine ekledi. Bildiğiniz gibi, serinin bir sonraki oyunu olan Assassin’s Creed Red, Sengoku Jidai dönemi Japonya’sında geçecek.

Guillemot, Kutsal Roma İmparatorluğu’nda cadı avı döneminde geçen Assassin’s Creed Hexe’nin ise oldukça farklı bir oyun olacağını vurguladı. Yani seri, altıncı oyunuyla yeniden Avrupa’ya dönecek. Cadı avı denilince akla genellikle 14. ve 15. yüzyıllar gelse de, Almanya’daki bazı bölgelerde 17. yüzyılın başlarına kadar cadı avları devam etmişti.

Ubisoft CEO’su hangi oyunların yeniden yapılacağını açıklamadı ancak daha önceki söylentiler arasında Black Flag’in de olduğu konuşuluyordu. 2013 yılında piyasaya sürülen ve 18. yüzyıl korsanlarının dünyasına odaklanan Black Flag, hem eleştirmenlerden hem de oyunculardan büyük beğeni toplamıştı.

Peki, sizin tercihiniz hangi oyun olurdu? Hangi Assassin’s Creed oyununun yeniden yapımını görmek isterdiniz? 🤔

Webodasını X’te takip edin, haberleri kaçırmayın!

Yorum Yap