Yapay Zeka Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşıyan Platform: Poe

 Yapay Zeka Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşıyan Platform: Poe
Okunuyor Yapay Zeka Deneyimini Bir Üst Seviyeye Taşıyan Platform: Poe

Yapay zeka dünyasındaki hızlı gelişmeler herkesin dikkatini çekiyor. Google Gemini, ChatGPT ve Claude gibi popüler yapay zeka botlarının yanı sıra, adını daha önce hiç duymadığımız birçok yetenekli bot da ortaya çıktı. Peki ya tüm bu yapay zeka botlarını tek bir platformda bir araya getirip hepsini aynı anda deneyebilme şansımız olsaydı?

İşte Edgar Allan Poe’dan ilham alan Poe adlı yeni bir web sitesi, tam da bunu yapıyor! Poe, görsel, işitsel ve metin tabanlı neredeyse tüm yapay zeka modellerini tek bir çatı altında toplayarak kullanıcıların hepsini aynı anda deneyimlemelerine olanak tanıyor.

Poe’nun veritabanında şimdiden yüzlerce farklı yapay zeka botu bulunuyor. Siteye üye olduğunuzda, 3.000 puanlık bir başlangıç ​​bakiyesiyle karşılıyorsunuz. Claude 3.5 Sonnet, GPT-4o, Gemini 1.5 Pro ve Dall-E 3 gibi farklı yapay zeka botlarından yanıt almak için hesabınızdan belirli miktarda puan düşülüyor. Endişelenmeyin, bu 3.000 puan her 24 saatte bir yenileniyor, böylece her gün farklı yapay zeka modellerini deneyimlemeye devam edebilirsiniz.

Normalde Poe, tüm yapay zeka modellerine sınırsız erişim için aylık 20 dolarlık bir abonelik ücreti talep ediyor. Ancak, şu anda Türkiye’den abonelik satın almanın mümkün olmadığını belirtmekte fayda var.

Sitenin geliştiricisi ve şirketin yöneticilerinden Spencer Chan, Poe’nun amacını açıklarken, farklı sohbet botu modellerinin eğitim süreçlerinde farklı verilere erişebildiğini ve kullanıcıların bu yeni teknolojinin tüm olanaklarını keşfetmelerini istediklerini belirtti. Chan, tüm bu farklı model sağlayıcılarından gelen tüm bu modellere tek bir platformda erişim sağlayan bir ürün geliştirmenin harika olacağını düşündüklerini ifade etti.

Yorum Yap