• Ana Sayfa
  • Oyun
  • 2021’DE NVIDIA CEPHESİNDEN BİR HAYAL KIRIKLIĞI : NVIDIA GEFORCE NOW GAME+

2021’DE NVIDIA CEPHESİNDEN BİR HAYAL KIRIKLIĞI : NVIDIA GEFORCE NOW GAME+

 2021’DE NVIDIA CEPHESİNDEN BİR HAYAL KIRIKLIĞI : NVIDIA GEFORCE NOW GAME+
Okunuyor 2021’DE NVIDIA CEPHESİNDEN BİR HAYAL KIRIKLIĞI : NVIDIA GEFORCE NOW GAME+

Geçtiğimiz aylarda NVIDIA GEFORCE NOW, Turkcell aracılığıyla Türkiye’ye sunucularını kurmaya karar vermişti. Bu karar Türk oyuncularını çok mutlu etmiş olsada son günlerde yaşananlar büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

İçindekiler

Nvidia Geforce Cephesinde Neler Yaşanıyor?

Tam bilgi edinmek için https://www.nvidia.com/tr-tr/geforce-now/‘u ziyaret edebilirsiniz.


NVIDIA GEFORCE NOW, oyunları bilgisayarınız kötüde olsa en yüksek kalitede Cyberpunk 2077 bile oynatabilecek bir yeni nesil bulut oyun servisidir. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışır. Yurt dışında bu hizmet Aylık 5$, 6 aylık ise 25$ gibi bir fiyata sunuluyor.

Türkiye Koşullarında Neler Oluyor?

Geçtiğimiz günlerde ise Turkcell’in sunucuları getirip test aşamalarını bitirmesiyle beraber Türkiye’ye satacağı fiyatı belli oldu. Buna göre Aylık 74,9TL, lansmana özel pakette ise 3 Aylık fiyatı 149,7 TL olarak açıklandı bu paketi alırsanız aylık 50TL ye düşüyor. Ancak bu durum Türk oyun severleri hiç memnun etmedi. Çünkü bu sistem, durumu iyi bir bilgisayar alamayan genç kesime hitap ediyor ve bu kesime göre bu fiyatlar yine cep yakıyor. Bunun üstüne müşteriler “neyse Avrupa sunucularını kullanmaya devam eder 5€ veririz” diye kendini teselli ederken NVIDIA GEFORCE NOW, Avrupa sunucularında hesabı olan Türk oyunculara bir mail attı ve özetle Türk oyuncuların Avrupa sunucularına erişemeyeceğini, hesap bilgilerini Turkcell’le paylaşıp Türkiye sunucuları üzerinden ve Türkiye fiyatlandırması üzerinden devam edeceğini, 6 aylık paket vs. almışlarsa da bütün paranın iade edileceği hakkında bir gmail ile resmen Türk oyuncuları zorla Türkiye’ye kapattı.

Bu Kadar Gelişmenin Geri Dönüşü Nasıl Oldu?

Bu yaşanan gelişmeler üstüne çeşitli oyun duayenleri buna tepki gösterdi. Ahmet “Jahrein” Sonuç, Türk Influencer’lara “Arkadaşlar bu yaşanan gelişmeler ortadadır. Biz bu oyunculardan ekmeğimizi yiyoruz bende kendim oyuncu olarak bu fiyattan hiç memnun değilim bizim bu insanlara borcumuz var gelin GEFORCE NOW ile sponsorluk anlaşmalarınızı bozun varsa youtube’da tanıtım videolarınızı kaldırın tepkimizi koyalım” gibi söylemlerde bulunup Türk oyuncularının yanında durdu. Ayrıca başka bir oyun duayeni Can Sungur, “Fiyatları belki pahalı çıkarabilirsiniz bir yerde tamam ama oyunculara zorla Türkiye sunucularını kullandırtmak tüketicinin seçim hakkını elinden almaktır bunun kabul edilebilir bir yanı yok. Sponsorluk anlaşmamı bitirme kararı aldım.” gibi sözlerle sponsorluk anlaşmasını bitirdi.

Bu yaşananlar karşısında Geforce NOW powered by GAME+ hala sessizliğini koruyor bu işin sonu nereye varacağı hala kesin değil bekleyip göreceğiz okuduğunuz için teşekkürler, bunun gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle