Bitexen EXEN Coin Nedir?

 Bitexen EXEN Coin Nedir?
Okunuyor Bitexen EXEN Coin Nedir?

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle Bitexen Nedir ve Güvenilir midir ? konusu hakkında genel bilgiler vereceğim. Bitexen Nedir? Türk mühendisler tarafından oluşturulmuş olan bir kripto para borsasıdır. Exen adında kendi coinleri bulunmaktadır.

Bitexen, Türkiye’de kurulu ve İTÜ ARI Teknokent teknoloji geliştirme bölgesinde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş tarafından geliştirilmiş, bir online kripto-para alım satım platformudur.

Bitexen; bankacılık, parite ve türev yatırım araçları alım satım platformları, ödeme sistemleri, bilgi güvenliği , finansal suistimallerin önlenmesi ve inovasyon konularında yıllarca çalışmış olan Türk mühendisler tarafından geliştirilmiştir.

Bitexen; mevcut yerel ve global kripto-para alım satım platformları analiz edilerek , yenilikçi ve kripto-para yatırımcısının temel ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek global platformu oluşturma hedefiyle hayata geçirilmiştir.

Bitexen; halihazırda hem yurtiçi hemde yurtdışı piyasalara Whitelabel çözümler sunmaktadır.

İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı Bitexen Ticaret A.Ş. , 2.210.000 Türk Lirası ödenmiş sermaye ile hizmet vermektedir.

Piyasada birçok borsa olmasına rağmen mobil uygulaması ve apı sahibi olan 2. borsadır. Şu an için betada olmasından kaynaklı olarak hacmi diğer borsalar kadar değildir. Yerli kripto para camiasında büyük ses getirmiştir. Şirket aslında bu kampanyaları 2018 yılından beri sürdürüyor ama bu kampanyanın özellikle ses getirmesinin sebebi mayıs ayında 60 kuruş gibi bir fiyatı olan EXEN Coin’in haziran ayında 25 liraya kadar çıkmış olmasıydı.

İçindekiler

Bitexen Nasıl Dağıtılır?

Bitexen

Kullanıcılara EXEN Coin dağıtımları 5 aşama şeklinde yapılı. Her bir aşama, bir önceki aşamadaki EXEN Coin’lerin tamamının dağıtılmış olması koşulu ile başlar. Her yeni aşamada dağıtımı yapılacak toplam EXEN Coin miktarı sabit kalırken, her bir kullanıcı ve her bir tavsiye edilen kullanıcı karşılığında verilen EXEN Coin miktarı azalır.

1.Aşama

İlk 10.000 Kullanıcı

  • Her yeni kullanıcıya 100 EXEN
  • Tavsiye edilen kullanıcı başına 100 EXEN

2.Aşama

+40.000 Kullanıcı

  • Her yeni kullanıcıya 25 EXEN
  • Tavsiye edilen kullanıcı başına 25 EXEN

3.Aşama

+100.000 Kullanıcı

  • Her yeni kullanıcıya 10 EXEN
  • Tavsiye edilen kullanıcı başına 10 EXEN

4.Aşama

+200.000 Kullanıcı

  • Her yeni kullanıcıya 5 EXEN
  • Tavsiye edilen kullanıcı başına 5 EXEN

5.Aşama

+1.000.000 Kullanıcı

  • Her yeni kullanıcıya 1 EXEN
  • Tavsiye edilen kullanıcı başına 1 EXEN

Bitexen Nasıl Geri Alınır?

Bitexen

Nasıl Geri Alınır?

3’er aylık periyotlarla geri alımları gerçekleştirir ve geri aldığı EXEN Coinlerin tamamını Blockchain üzerinde imha eder. Her 3 ayın sonunda, üç aylık dönemde elde edilen kripto para gelirinin %50’si ile Bitexen alım-satım tahtaları üzerinden kullanıcılardan geri alımları gerçekleştirir. Ne kadarlık alım yapacağı ve geri alım tarihleri önceden kullanıcılara duyurulur.

Fiyat Nasıl Belirlenir?

Bitexen, geri alımları Exen alım-satım tahtalarından kullanıcıların belirledikleri fiyattan gerçekleştirir. EXEN fiyatı kullanıcılar arasındaki alım-satımlarla belirlenir.

Geri Alım Ne Zaman Biter?

Dağıtılan EXEN Coin’lerin tamamı geri alınana kadar geri alımlar devam eder. Son 1.000.000’luk EXEN Coin’in geri alımında, önceki bir yılın ortalama EXEN Coin fiyatı tavan fiyat olarak belirlenir.

Bugün Bitexen Nedir ve Güvenilir midir ? hakkında genel bilgi sahibi olduk. Her borsada olacağı gibi bunun da eksi ve artı yönleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi sahibi olabilmek için mutlaka buraya bırakacağım youtube linkini izlemenizi öneririm. Ve türk yapımı olması beni çok etkiledi. Umarım siz de benim kadar etkilenmişsinizdir. Birbirinden güzel blog yazılarımıza linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yorum yapmayı unutmayınız.

Hoşça Kalın 🙂

Kaynak

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle