Kazakistan’ın En Güzel Doğa Manzaraları!

 Kazakistan’ın En Güzel Doğa Manzaraları!
Okunuyor Kazakistan’ın En Güzel Doğa Manzaraları!

Dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesi ve Orta Asya’daki en gelişmiş ve ekonomik açıdan gelişmiş ülkelerden biri olan Kazakistan, bol miktarda mineral ve petrol rezervi sayesinde, zıtlıklarla dolu, gerçekten, beklenen büyüleyici bir ülkedir. Başkent Astana ve Almatı gibi fütüristik mega şehirlerinin ötesinde, sonsuz, yemyeşil manzaraları hayal edebileceğinizden daha güzel bulacaksınız. Tian Shan’ın yeşil vadileri ve dağlarından, en mavi göllerle bezenmiş inişli çıkışlı bozkırlara ve kırsal kesimdeki zamansız, rustik köylere kadar, manzaralar şaşırtıcı ve Kazakistan’da görülecek klasik yerler var! İşte ülkenin güzel manzarasını sergileyen 12 Kazakistan fotoğrafı!

İçindekiler

Almatı Şehri

Kazakistan manzarası
Almatı şehri, Kazakistan’ın en iyi turistik yerlerinden biridir.

Tepelerin ortasında bir şehir mi? Veya bir şehrin ortasındaki tepeler? Her iki durumda da, Almatı Şehri mükemmeldir!

Büyük Almatı Gölü

Büyük Almatı Gölü, Kazakistan
Sakinleştirici, mavi-yeşil, Büyük Almatı Gölü, Kazakistan!

Hayır, bu Candada DEĞİL, İsviçre de DEĞİL! Nefes kesen Büyük Almatı Gölü, Almatı’nın güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte yer alan doğal bir dağ gölüdür.

Büyük Almatı Gölü, Kazakistan

Göl, mümkün olan her açıdan eşit derecede çarpıcı görünüyor! Tien Shan dağlarındaki diğer göllerin çoğu gibi, Büyük Almatı Gölü de çok sayıda deprem sonucu ortaya çıktı.

Medeu Buz Pateni Pisti, Almatı Manzarası

Buz pateni pisti, Almatı, Kazakistan

Almatı’daki sürat pateni pistinin akıllara durgunluk veren manzaraları. Medeu olarak bilinen bu açık hava buz pateni pisti, Almatı’nın güneydoğu eteklerinde bir dağ vadisinde yer almaktadır. Deniz seviyesinden 1.691 metre yükseklikte oturan Medeu, dünyanın en yüksek buz pateni pistlerinden biridir.

Kaindy Gölü

Kaindy Gölü, Kazakistan

Kazakistan’ın Tian Shan Dağları arasında büyüleyici bir göl olan Kaindy Gölü, sudan çıkan ölü ladin ağaçlarıyla tanınan olağanüstü eşsiz bir göldür. 1911’deki bir deprem, bir heyelanı tetikleyerek etkin bir şekilde bir göl yarattı ve o kısımda var olan ormanı sular altında bıraktı. Gölün pırıl pırıl mavi suyu, ağaçlarla birlikte gerçeküstü bir görüntü çağrıştırıyor! Sualtı, ağaçların hala çürümediğini ve büyülü bir su altı ormanı yarattığını göreceksiniz!

Almatı manzarası

Almatı şehri, Kazakistan

Arka plandaki en mavi gökyüzü ve yükselen dağ zirveleri ile vurgulanan ışıltılı, ultra modern yüksek binalar – Almatı çarpıcı görüntüler sunuyor!

Borovoe Gölü, Burabay Milli Parkı

Kazakistan manzarası

Bu güzel, dramatik sonbahar gün batımı manzarasında, büyüleyici mavi tekneler, Kuzey Kazakistan’daki Burabay Milli Parkı’ndaki ışıltılı Borovoe gölünün yanındaki ahşap bir iskelede demirlemiş halde yatıyor.

Kırmızı Pagoda, Dendra Parkı

Japon Bahçesi, Kazakistan

Hayır, burası Japonya DEĞİL. Kazakistan’ın Almatı kentindeki Dendra Park Of First President of First President’ta karla kaplı zirvelere karşı güzel kırmızı bir pagodaya sahip şirin bir Japon bahçesi.

Issyk Gölü

Issyk Gölü, Kazakistan

İlk bakışta, bunu Kanada’daki Banff Ulusal Parkı’ndan bir sahne olarak kolayca yanıltabilirsiniz! Bu, Kazakistan’ın Issyk kasabasından yaklaşık 20 dakika uzaklıkta bulunan Issyk Gölü. Çiçekler ve yoğun ormanlarla çevrili inanılmaz turkuaz suları ile karşılaşacağınız en güzel göllerden biri burası!

Yurt – Orta Asya’da geleneksel bir konut

Geleneksel Yurt çadırı, Kazakistan

Kırgızistan ve Moğolistan gibi komşu ülkeler de dahil olmak üzere Orta Asya bozkırlarında göçebeler tarafından kullanılan geleneksel bir “Yurt” veya yuvarlak çadır benzeri bir konut .

Anıtlı Central Hill, Bağımsızlık Parkı

Anıtlı Central Hill, Kazakistan

Almatı’da Kazakistan’ın ilk Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in anısına 2011 yılında açılan İstiklal Parkı’nda Anıtlı Merkez Tepe.

Almatı manzarası

Holidayme_Kazakistan Resimleri_Almaty City Skyline_shutterstock_548068441.jpg

Kazakistan’ın en büyük metropolü olan Almatı, Trans-Ili Alatau dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Bu büyüleyici şehir 1997 yılına kadar Kazakistan’ın başkenti olarak hizmet vermiş ve bugüne kadar ticaret ve kültür merkezi olarak kalmaya devam etmektedir. Görülecek yerler arasında, binlerce tarihi Kazak eserinin sergilendiği Merkez Devlet Müzesi bulunmaktadır.

Yorum Yap