Cep Telefonunuzda Kesinlikle Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

 Cep Telefonunuzda Kesinlikle Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?
Okunuyor Cep Telefonunuzda Kesinlikle Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Merhabalar, bugün sizlerle asla indirmekten pişman olmayacağınız ve en az 1 kere kullanacağınız kesinlikle ama kesinlikle cep telefonunuzda olması gereken bazı uygulamaları aktaracağız.

5 Cep Telefonu Uygulaması

1-) Shazam

Öncelikle ilk maddemiz olan Shazam, bir müzik uygulamasıdır ve bu uygulamanın amacı; kullanıcıların herhangi bir yerde duyduğu ama ismini bilmediği herhangi bir şarkıyı uygulamayı açıp dinlettikten sonra (örnek; bir kafede oturduğunuzu varsayalım ve bu kafede bir şarkı çalıyor ama siz bu çalan şarkıyı bilmiyorsunuz hemen Shazam uygulamasını açıp bu şarkının ismini, kimin söylediğini ve hatta şarkının videosunu bile görebilirsiniz) şarkı ile ilgili her bilgiyi karşınızda buluyorsunuz.

2-) Youtube Go

Youtube Go uygulamasının bize sağladığı kolaylık tahmin edebileceğiniz üzere videolarla ilgili. Youtube Go uygulamasını Youtube’ dan ayıran özellik biz kullanıcılara ücretsiz bir şekilde video indirme olanağını sağlamasıdır. Video indirme özelliğini Youtube uygulaması da sağlamaktadır fakat bu özelliği kullanabilmek için Youtube Premium’ u satın almanız gerekecektir. Beleşi varken kim para ödemek istesin ki? 😁 Her uygulamada olduğu gibi bu uygulamada da eksik bir yön var ki o da şu IOS için hala bir sürüm çıkartmamış olmalarıdır.

3-) Duolingo

Bu uygulamamızın amacı ise biz kullanıcılara yabancı dil öğretmek fakat sadece kelimeleri bize gösterip geçen ve bu kelimelerden soru soran yabancı dil uygulamalarından olmadığını belirtmek isterim. Duolingo’ nun diğer yabancı dil uygulamalarından farkı; kullanıcıya kelimenin resmiyle beraber gösterip görsel zekamızda yer edindirerek bize verdiği bu kelimeleri basit bir cümle içerisine yerleştirip bu cümlenin kelimelerinin yerlerini karıştırıp doğru bir biçimde sıralanmasını isteyerek cümle kurma yeteneğimizi geliştirmektedir ve bu sayede yavaş yavaş seçtiğimiz dili öğrenmemizi hatta konuşma seviyesine kadar getirmemize olanak sağlamaktadır.

4-) Tureng

Bu uygulamanın amacı ise bize İspanyolca – İngilizce, Fransızca – İngilizce, Almanca – İngilizce ve en önemlisi Türkçe – İngilizce olan dillerin yazdığımız kelimeye ve hangi dilde çeviri yapmak istediğimizi belirleyip o kelimenin ne anlama geldiğini bize göstermesidir ama siz “ya kardeşim banane Tureng’ ten ben paşalar gibi Google Çeviri’ den bakarım” diyorsanız şunu belirtmek zorudayım ki Tureng bu dört dili Google’ dan daha iyi çevirmektedir.

5-) wLog / WaRadar

IOS
Android

Gördüğünüz gibi iki mobil işletim sisteminde isimleri farklı amaçları aynı olan bu uygulamalar sizin numarasını eklediğiniz kişilerin Whatsapp’ ta aktif olduğu anda size bildirim göndermesi, eklediğiniz kişinin ne zaman Whatsapp‘ a girdiği ve ne kadar süre aktif kaldığı gibi bilgileri görebilmenizi sağlayan uygulamalardır.

Bugünkü bloğumuzda Cep Telefonunuzda Kesinlikle Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir? sorusunun cevabını vermeye çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir. Yeni yazılarımda görüşmek üzere hoşçakalın. 🖐🖐🖐

Yorum Yap

Yapılan Yorumlar
4