Modlu WhatsApp Uygulamaları Ne İşe Yarar, Güvenli Midir?

 Modlu WhatsApp Uygulamaları Ne İşe Yarar, Güvenli Midir?
Okunuyor Modlu WhatsApp Uygulamaları Ne İşe Yarar, Güvenli Midir?

Dünya çapında en yaygın haberleşme uygulamalarından biri olan WhatsApp uygulamasını çeşitli özelliklerden dolayı “modlu” olarak kullanan birçok kişi bulunmaktadır. Modlu WhatsApp nedir? En yaygın WhatsApp modlarının kullanıcıya sundukları extra özellikler nelerdir? Modlu WhatsApp güvenli midir?

Modlu Whatsapp Nedir
Modlu Whatsapp

İçindekiler

Modlu WhatsApp Nedir?

WhatsApp, bildiğiniz üzere en yaygın haberleşme uygulamalarından birisi. İndirme sayısı 5 milyarı aşmış olan bu popüler uygulama sesli arama, görüntülü arama, mesajlaşma, ses kaydı gönderme, fotoğraf paylaşma gibi birçok özelliğe sahiptir. Kendisi kadar modlu versiyonları da popülerdir.

Uygulamaya daha fazla özellik kazandıran Modlu WhatsApp çeşitleri birden fazladır. Genel olarak kullanıcının istekleriyle paralel benzer özelliklere sahip çeşit çeşit modları bulunur. Genel olarak aynı amaçlara hizmet ederler.

Kullanıcıların bazıları ana uygulamanın sunduğu özelliklerden memnun değildir. Bu nedenle Modlu WhatsApp uygulamalarına yönelirler.

Çoğu Modlu WhatsApp Uygulamalarında Bulunan Ortak Özellikler Şunlardır:

 • Çevrimiçi durumu gizleme.
 • Sürekli çevrimiçi görülme.
 • Otomatik mesaj yanıtlama.
 • Durum indirme.
 • Görüldü, son görülme, iletildi, yazıyor gibi özellikleri gizleme.
 • Karşı tarafın gönderdikten sonra sildiği mesajları görme.
 • Birden fazla hesaba giriş yapabilme.
 • Zamanlayıcı ayarlayarak planlı mesaj gönderme.
 • Durum paylaşım süresini arttırma.
 • Yüksek boyuttaki medyaları paylaşabilme.
 • Paylaşılan görsellerin kalitesini arttırma.
 • Arka plan, yazı stilleri gibi temaları özelleştirme.
 • Çok daha fazla çıkartma ve emoji içerme.
 • Profile bakanları görme.
Modlu Whatsapp Nedir 2
Modlu Whatsapp

Modlu WhatsApp Güvenli Midir?

Modlu WhatsApp uygulama mağazalarında bulunmadığı için güvenli demek yanlış olur. Yüklenen APK uygulamaları telefonunuza virüs bulaştırabilir, verileriniz çalınabilir. Kameraya, kişilere, konuma, fotoğraflara ve mikrofona erişimi olduğu için çok risklidir. Ayrıca APK kullandığınız için WhatsApp tarafından yasaklanma gibi bir ihtimal var. Resmi uygulama olmadığı için her an ortadan da kaybolabilir. Bu şekilde verilerinizi de kaybedebilirsiniz.

Modlu WhatsApp uygulamaları her geçen gün daha da popülerleşiyor. Ancak bazı avantajlara erişmek için iş hayatından kişisel yaşama kadar artık hayatımızın bir parçası olan WhatsApp’ı tehlikeye atmak çok mantıklı durmuyor. O nedenle bu tarz uygulamaları kullanmanızı önermiyoruz. Çünkü sadece kendinizi değil, uygulamanın rehberinize de erişimi olduğundan dolayı rehberinizdeki herkesi de tehlikeye sokmuş oluyorsunuz. Verş güvenliğinden bahsetmiyoruz bile…

Sonuç

Sonuç olarak piyasada farklı isimlerle “Modlu” şekilde yayınlanan WhatsApp versiyonları size hiçbir garanti sunmuyor ve bir sorun yaşadığınız takdirde herhangi bir muhatap bulamıyorsunuz. Veri güvenliğinin çok değerli olduğu bu günlerde hiçbir şekilde güven sağlayamayan uygulamaları kullanmanız kesinlikle fazlasıyla riskli olacaktır. Her ne kadar sunduğu ekstra özellikler çok ilgi çekici görünse de bedeli çok ağır olabilir. Yine de tabii ki karar sizin.

Modlu WhatsApp uygulamalarından birini veya birkaçını hiç kullandınız mı, konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda tartışalım!


İlginizi Çekebilir: En Popüler 2020 Programlama Dilleri


Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Yorum Yap