GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

 GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?
Okunuyor GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

Rockstar Games, GTA ve Red Dead Redemption gibi oyun serileri ile oyun dünyasını sarsmış bir firma. GTA 5’in yayınlanmasının ardından dile kolay 9 sene geçti ve birkaç sızıntı haberi hariç GTA serisinin yeni oyunu GTA 6’dan hiçbir haber gelmedi. Bu haberimizde 2 sene içerisinde yayınlanması beklenen GTA 6 oyunu için muhtemelen geçerli olan sistem gereksinimlerini paylaştık. Bilgisayarınız yeni çıkacak olan GTA oyununu kaldırabilir mi merak ediyorsanız sizi şöyle alalım. O halde bakalım GTA 6 sistem gereksinimleri nasıl olacak?

GTA 6 Sistem Gereksinimleri

Öncelikle burada yıllardır geliştirilen bir oyundan bahsediyoruz. O nedenle beklentileri yüksek tutmamız gerekecek. Çünkü hem uzun bir süre hem de Rockstar Games gibi büyük ve deneyimli bir oyun firması. Bu iki malzemenin birleşimi her ne kadar heyecan verici bir bir konu olsa da cepleri de oldukça yakacak olduğunu tahmin etmesi zor değil.

GTA 6 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit / Windows 11 64-bit
  • İşlemci: Intel Core i5-10500 3.10 GHz veya AMD Ryzen R7 1700
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 5700 8 GB veya NVIDIA GeForce GTX 1660
  • RAM: 16 GB
  • Depolama Alanı: 70 -80GB kullanılabilir boş alan

Günümüzde GTA 6 için beklediğimiz sistem gereksinimleri bu şekilde. Tabii ki tam olarak doğru olan bilgiyi yapımcılar açıklamadan bilemeyiz. Ancak yine de oyun sektörünün gidişatı, Rockstar Games’in GTA Online üzerine de yoğunlaşması ve her yeni GTA oyununun bir öncekine göre “çağ atlama” niteliğinde olması beklentilerimizi şekillendiriyor. Peki siz GTA 6 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce nasıl bir oyun olacak? Yorumlarda tartışalım!


İlginizi Çekebilir: Tarihin En Yüksek Bütçeli 5 Video Oyunu!


Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Yorum Yap