• Ana Sayfa
  • Mobil
  • PANDEMİ DÖNEMİNDE HABERLEŞMEK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 5 UYGULAMA

PANDEMİ DÖNEMİNDE HABERLEŞMEK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 5 UYGULAMA

 PANDEMİ DÖNEMİNDE HABERLEŞMEK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 5 UYGULAMA
Okunuyor PANDEMİ DÖNEMİNDE HABERLEŞMEK İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ 5 UYGULAMA

Korona virüsünün dünyayı etkisi altına almasıyla pandemi (küresel salgın) ilan edildi. Artık sosyal mesafeye dikkat etmek, ellerimizi daha sık yıkamak zorundayız hatta mümkün olduğunca dışarıya çıkmamamız gerekiyor. Haliyle sevdiklerimizden uzak, okulumuzdan ve işimizden de geri kalabiliyoruz. Tüm bu sorunları hafifletecek ve imdadımıza yetişecek birçok uygulama halihazırda bulunmakta. Bunlardan en çok işinize yarayacak 5 uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz!

İçindekiler

1. Zoom

2011 yılında kurulmuş olan Zoom uygulaması pandemiyle birlikte çok popüler olmuş durumda. Kullanmadıysanız da mutlaka duymuşsunuzdur.

Zoom ile görüntülü konuşma açabilir, arkadaşınızın bilgisayarına bağlanabilir veya sadece sesli görüşme yapabilirsiniz. Ayrıca kişilerin çoklu katılımıyla video konferanslar da zoom üzerinden yapılabiliyor. Uygulamanın henüz Türkçe versiyonu yok.

2. Discord

Bu uygulama video oyunu oynayan oyuncular için 2015 yılında geliştirilmiştir. Çok sayıda kullanıcıya hitap eden Discord’da ses veya metin kanalları oluşturarak iletişim sağlanabiliyor. Böylelikle tek bir kanala oranla daha az yoğunluk oluşuyor. Pandemi döneminde iş veya çalışma grubunuzla iletişiminizi sağlamada ve bazı şeyleri sistemleştirmenizde yardımcı olacaktır.

3. Skype

Tüm zamanların bilinen uygulaması diyebiliriz. 2003’te kurulmuş olan Skype metin şeklinde ileti göndermenize ve sesli ve görüntülü çağrı yapabilmenize olanak tanıyor. Arkadaşlarınızla özlem gidermek için veya bir iş görüşmesi yapmak için ideal uygulamalardan biridir. Pandemi döneminde de yararlı olcaktır.

4. AnyDesk

Hızlı uzak masaüstü uygulaması olarak da adlandırılıyor. Başka birinin bilgisayarınıza bağlanmasını veya sizin onun bilgisayarına bağlanmanızı sağlıyor. Bilgisayarınızla ilgili sorunların çözümü için arkadaşınızın (veya herhangi birinin) bilgisayarınıza bağlanıp size destek vermesi için bir aracı işlevi görüyor. Pandemi döneminde uzaktan eğitime de geçildiği için öğretmenlerin de öğrencilerine yardımcı olmada kullanabileceği yararlı uygulamalardan biridir.

5. TeamViewer

AnyDesk ile benzer mantığa sahip olan TeamViewer bilgisayarlar arasında bağlantı kuruyor ve uzaktan kumanda görevi görüyor. Aynı zamanda bilgisayarlar arasında dosya aktarımını da sağlıyor.

Burada bahsetmiş olduğumuz uygulamaları ihtiyacınız yönünde uyarlayarak kullanabilirsiniz. Eğitim, iş, sosyal çevrenizle görüşme gibi birçok konuda işenize yarayacaklardır. Hepsinin mobil uygulamasının olduğunu da ekleyelim😊

Benzer yazılarımızı okumak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle