12 İLGİNÇ MOBİL UYGULAMA

 12 İLGİNÇ MOBİL UYGULAMA
Okunuyor 12 İLGİNÇ MOBİL UYGULAMA

80’li yılların sonunda cep telefonunun yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza giren mobil uygulamalar başta bize kolaylıklar sağlarken şimdilerde elimiz ayağımız olmuş durumda. Aralarında her türlü iletişimimizi sağlayan sosyal medya uygulamalarından tutun da aldığımız kalorileri, attığımız adım sayısını hesaplattığımız birçok yararlı ve kullanışlı mobil uygulama bulunuyor.

Ancak biz burada okuduğunuzda “Vay canına!” diyeceğiniz ilginç mobil uygulamalardan bahsedeceğiz. Haydi başlayalım!

İçindekiler

1. MOOV

Araba kiralamaya yeni bir anlayış getiren Moov uygulaması “Esnek Süreli Araç Kiralama” sloganıyla amacını özetliyor. Uygulamayı indirip içindeki sözleşmeyi imzaladıktan sonra belli hizmet alanlarındaki araçları alıp istediğiniz süre boyunca kiralayabiliyorsunuz. Hizmet alanı içerisinde olduğunuz sürece aracı uygun bir yer olmak koşuluyla istediğiniz yere bırakabiliyorsunuz. Çok kısa süreler için araç kiralamak isteyenlerin de kullanabileceği uygun bir mobil uygulama. Detaylar için linke tıklayabilirsiniz.

2. Moovit

İş, okul, arkadaş ziyareti gibi sebeplerle veya macerayı seven biri olarak bilmediğiniz bir şehirde bulunuyor ve toplu taşıma kullanarak bir yerlere gitmek istiyor ama nasıl gideceğinizi bilmiyor musunuz? İşte bu mobil uygulama tam size göre. Bir çoğumuzun kullandığı Google Maps uygulaması gibi çalışıyor. Konumunuzu ve gitmek istediğiniz yeri işaretliyorsunuz. O da size gideceğiniz yere hangi toplu taşıma araçlarının gideceğini, sizin bu araçlara hangi noktalardan binebileceğinizi ve yolculuğunuzun ne kadar süreceğini söylüyor. Böylelikle hiç bilmediğiniz bir şehirde rahatlıkla gezebiliyorsunuz. Yalnız uyaralım: Tüm şehirlerin haritası uygulamada yüklü değil!

3. Calm

Hepimiz gün içerisinde stresli anlar yaşıyoruz. Bu da bizi gergin, mutsuz ve huysuz yaparak hayat kalitemizi olumsuz etkiliyor. Bu olumsuzluktan kurtulmak için bazılarımız spor yaparken bazılarımız da yeni hobiler ediniyor. Ancak iç dünyasıyla baş başa kalıp ruhunu arıtmayı seçenler için ise meditasyon en iyi yöntemlerden bir tanesi. Calm mobil uygulamasını kullanarak çeşitli meditasyon tekniklerini farklı sürelerde uygulayabilir ve gün içinde biriktirdiğiniz stresten kurtulabilirsiniz. Bu mobil uygulama uyku kalitesini, odaklanma ve konsantrasyon yeteneğini, iş ve okul hayatındaki performansını artırmak isteyenler için de yararlı olmayı hedefliyor.

4. PreInsta

Instagram uygulamasına benzer bir uygulama olan PreInsta sizi hangi fotoğrafınızı paylaşacağınız konusundaki kararsızlıktan kurtarıyor. Paylaşmak istediğiniz ama hangisini paylaşacağınıza bir türlü karar veremediğiniz iki fotoğrafı uygulamaya yüklüyorsunuz. Bu iki fotoğraf anonim kişilerce ayrı ayrı beğeniliyor ve siz de en çok beğeni alan fotoğrafı asıl paylaşmak istediğiniz yerde paylaşıyorsunuz. PreInsta’nın en güzel taraflarından biri de mesajlaşma bölümüne sahip olmaması. Böylece istenmeyen mesajlar almıyorsunuz.

5. Timbre

Ses ve video düzenleme, kesme, birleştirme ve ayırmada kullanabileceğiniz bu mobil uygulama bilgisayar kullanmadan ses ve video düzenlemenize yardımcı oluyor. Belirlediğiniz bir müziği istediğiniz şekilde kesip telefonunuzun zil sesi yapabilmenize de imkan tanıyor.

6. Tayasui Blocks

Çocukluğumuzun efsanevi oyunlarından bir tanesi olan logonun dijital ortamdaki karşılığı “Tayasui Blocks” mobil uygulaması diyebiliriz. Bir farkla ki muhteşem evrenler inşa etmenizi ve diğer kullanıcıların yaptıklarını incelemenize olanak sağlayan bir yapısı mevcut.

7. Meitu

Yakın geçmişte popüler olmuş bir selfie uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı anime karakterlere dönüştürmenizi sağlar. Sosyal medyada bir çok ünlünün fotoğraflarına uygulanıp mizah konusu haline de getirildiği olmuştur 😊

8. LastPass

Bu mobil uygulama ile tüm şifreleriniz güvende olacak. LastPass şifrenizi unuttuğunuz sitelere sizin adınıza erişim sağlayabiliyor. Sizin tek yapmanız gereken ise bu uygulamanın şifresini aklınızda tutmak.

9. Scanner Pro

Scanner Pro tarayıcı bir cihaza ihtiyaç duymadan telefonunuzla istediğiniz belgeleri tarayıp dönüştürmeyi sağlıyor. Belgeleri dijital ortama aktarmak, uzun süre saklamak veya üzerinde düzeltme veya değişiklik yapmak için kullanılabiliyor.

10. Universal Copy

Birçok mobil uygulamada beğendiğimiz yazıları kopyalayıp paylaşabilirken bazı uygulamalar kopyalamaya izin vermez. Universal Copy mobil uygulaması yazı kopyalamanıza izin vermeyen uygulamalardan kopyalama yapmanıza olanak sağlar. Öğrendiğiniz yeni bilgileri depolamayı veya paylaşmayı seviyorsanız bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

11. Music Match

Karaoke severler burada mı? Bu mobil uygulama tam size göre. Sevdiğiniz şarkıları dinlerken ekranda çıkan şarkı sözleriyle birlikte şarkılara eşlik edebilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek isteyenler için de yararlı olabilecek bir uygulama. Öğrenmek istediğiniz dildeki şarkıların sözlerine eşlik ederek telaffuzunuzu geliştirebilirsiniz.

12. Clone Camera

Eğlenceli fotoğraflar çekilmeyi sevenler için harika bir mobil uygulama. Farklı yerlerde durup farklı pozlar vererek siz de eğlenceli veya komik fotoğraflar çekilebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz ilginç mobil uygulamaların yanı sıra cep telefonunuzda mutlaka olması gereken uygulamaları da merak ediyorsanız bu içeriğimize göz atabilirsiniz!

Kaynak: https://play.google.com/store

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle