ÜCRETSİZ .ME DOMAIN ALMA

 ÜCRETSİZ .ME DOMAIN ALMA
Okunuyor ÜCRETSİZ .ME DOMAIN ALMA

Bugün sizlere yasal bir şekilde 1 yıl geçerli olarak kullanabileceğiniz .ME domain nasıl bedava alınır bunu anlatacağım.

İçindekiler

1) Kayıt Ol

Arkadaşlar ilk önce https://github.com/join?source=header linkine gelip kayıt olmanız gerekiyor. Okulunuz tarafından verilmiş bir E-posta adresine sahipseniz onunla kayıt olun. Bu ileri aşamada işinize yarayacak önemli bir unsur. Eğer yoksa normal E-posta adresiniz ile kayıt olabilirsiniz. (Mail onayı yapmayı unutmayın)

Eğer GitHub hesabınız var ise kayıt olmadan direkt siteye giriş yapın. (Mail onayı yapmayı unutmayın)

2) GitHub Öğrenci Paketine Başvurmak

Doğrudan https://education.github.com/pack linkine tıklayın. Devamında mavi buton içinde yazılı olan “Get Your Pack” tuşuna basın.

Bu bölümde maalesef belirli şartlar var. Eğer bu şartlardan birine uymuyorsanız maalesef başvurunuz kabul edilmeyecektir. Şartlara uyan bir arkadaşınızdan, abinizden, ablanızdan vb yardım isteyerek onların adına kayıt olup başvuru yapabilirsiniz.

Öğrenci avantajlarına hak kazanmak için şunları yapmalısınız:

  • Şu anda bir lise, ortaokul, kolej, üniversite, evde eğitim veya benzeri bir eğitim kurumu gibi eğitim veren bir derece veya diploma veren kurslara kayıtlı olun.
  • Okul tarafından verilmiş doğrulanabilir bir e-posta adresine sahip olun veya mevcut öğrenci durumunuzu kanıtlayan belgeler yükleyin.
  • GitHub kullanıcı hesabına sahip olun.
  • En az 13 yaşında olun.

Şartları karşılıyorsanız alt tarafta size bir form gelicek bu formu eksiksiz ve özenli bir şekilde doldurun.

E-posta adresinizi ekledikten sonra alt kısımda sizden gittiğiniz okulun ismini istiyor. Bu doğrulama için gerekli, bilgilerinizi verirken endişe etmeyin GitHub güvenilir ve resmi bir kurumdur.

Alt tarafta ise GitHub’ı nasıl kullanacağınız hakkında bilgiler verip Submit your information tuşuna basıp sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Okul tarafından verilmiş mail adresiniz yok ise:

Eğer okul tarafından verilmiş mail adresiniz yoksa sisteme öğrenci olduğunuzu kanıtlamak için bu üçünden birini göndermelisiniz.

  • Okul kimlik kartı (Otobüslerde bastığınız öğrenci kartları oluyor ben öyle yaptım :D)
  • Akademik belge
  • Veya başka bir üyelik / kayıt doğrulama belgesi

Bahsettiğim üç belgeden birini çekip yüklediktensonra Submit your information tuşuna basın.

3) Onay Süreci

Arkadaşlar dediklerimi yaptıktan sonra size sadece beklemek kalıyor. Başvurunuz onaylandıktan sonra E-posta adresinize bilgilendirme yazısı gelecektir. Ara ara GitHub üzerindende başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına bakabilirsiniz.

4) Onay Sürecinden Sonra

Başvurunuz onaylandıktan sonra https://education.github.com/pack/offers kısmına gelip NameChap sitesini bulun.

https://www.namecheap.com/ Siteye girip GitHub hesabınız ile giriş yapıp ücretsiz .ME alan adınızı alabilirsiniz. (1 yıl geçerlidir) Ya da siteye girip .ME alan adınızı seçip GitHub tarafından size verilmiş kodu kullanabilirsiniz

Hayırlı Olsun!

Eğer namechap konusunda sıkıntı yaşarsanız yorumlarda belirtebilirsiniz onun içinde ek olarak yardımcı olup anlatım yaparım. Onay süreci biraz uzun sürüyor olabilir fakat sonunda alan adınızı alababiliyorsunuz. Benim GitHub sayesinde almış olduğum alan adım: ilanlar.me

Yorum Yap