Google Fuchsia OS, Android Cihazlarda Sanal Ortamda Çalışabilir!

 Google Fuchsia OS, Android Cihazlarda Sanal Ortamda Çalışabilir!
Okunuyor Google Fuchsia OS, Android Cihazlarda Sanal Ortamda Çalışabilir!

İçindekiler

Google Fuchsia OS, Android Cihazlarda Sanal Olarak Çalışabilir!

Google’ın uzun süredir merakla beklenen işletim sistemi Fuchsia OS, beklenmedik bir şekilde Android cihazlarda yerini alabilir. Peki, Fuchsia OS tam olarak ne zaman çıkacak? İşte tüm detaylar…

Google, Android’i tamamen bırakmak yerine, Fuchsia OS’yi Android üzerinde sanal olarak çalışabilecek şekilde tasarlıyor. 2016’da duyurulan ve 2021’den beri pek haber alamadığımız Fuchsia OS, Android cihazlarda sanal bir makine olarak karşımıza çıkabilir.

Fuchsia OS: Android ve ChromeOS’tan Farklı Bir Yapı

Fuchsia OS, Android ve ChromeOS’tan farklı bir altyapıya sahip. Android’in kullandığı değiştirilmiş Linux çekirdeği yerine, Zircon adlı bir mikroçekirdek üzerine inşa edildi. Eğer Google hala geliştirmeye devam ediyorsa, yaklaşık 8 yıldır üzerinde çalışılan bir işletim sistemi demektir.

Bu yeni nesil mikroçekirdek mimarisi, sistemdeki güvenilir kod miktarını en aza indirerek verimlilik, esneklik ve güvenlik avantajları sunuyor.

Sanal Makine ile Güvenlik Ön Planda

Fuchsia Gerrit’ten gelen raporlara göre, Fuchsia OS, Android cihazlarda sanal makine olarak çalışacak. Bu sayede, yüksek güvenlik gerektiren uygulamalar daha korunaklı bir ortamda çalışacak ve siber saldırılara karşı daha dirençli hale gelecek.

Geleceğin İşletim Sistemi: Fuchsia OS

Bu gelişmeler, Google’ın işletim sistemleri stratejisinde büyük bir değişime işaret ediyor. Fuchsia OS’nin Android cihazlarda sanal olarak çalışması, kullanıcılara daha güvenli bir ortam sunarken, geliştiricilere de yeni kapılar açabilir. Ancak şu an için Fuchsia OS’nin son kullanıcılar için çok yakın olduğunu söylemek zor.

Peki, siz bu yeni nesil işletim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Yorum Yap