Google Şifre Paylaşımı Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Başladı

 Google Şifre Paylaşımı Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Başladı
Okunuyor Google Şifre Paylaşımı Özelliğini Kullanıcılara Sunmaya Başladı

Bundan birkaç ay önce ABD merkezli teknoloji devi Google’ın şifre paylaşımı özelliği üzerinde çalıştığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu özellik, aile üyelerinin Google’a kayıtlı şifrelerini hızlıca paylaşmalarını sağlayacaktı. Şimdiyse bu konuda yeni bir gelişme yaşandı ve Google, şifre paylaşımı özelliğini kullanıcılara sunmaya başladı.

Kullanıcılar, bu özellik sayesinde Google hesaplarına kaydettikleri şifreleri tek bir tuşla hızlıca paylaşabilecekler. Google Şifre Yöneticisi’nde paylaş butonu yer alacak. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere, Google Şifre Yöneticisi’nde düzenle ve sil butonlarının yanında bir de paylaş butonu bulunacak. Sonrasında giriş bilgilerini gerçekten onaylayıp onaylamadığınız sorulacak ve paylaşmanız durumunda giriş bilgileri paylaşılmış olacak.

Paylaşılan şifreler, alıcıya metin olarak iletilmeyecek. Alıcı, giriş bilgilerinin paylaşıldığı site ya da uygulamaya giriş yapmaya çalıştığında kayıtlı giriş bilgileri olduğuna dair bildirim alacak ve bu bilgileri onaylayarak giriş yapabilecek.

Webodasi

Yorum Yap