HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) Nedir?

 HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) Nedir?
Okunuyor HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) Nedir?

Bilindiği üzere HAARP denince akla gelen ilk isim Nikola Tesla‘ dır. Peki adı ve şanıyla hem bu kadar ünlü olup hem de bu kadar az tanınmasının sebebi nedir? Bu soruya cevap vermek ve aklınızda bir şeylerin oturması için ilk önce Tesla‘ nın geçmişini okumamızda fayda olacaktır.

İçindekiler

Kısaca Nikola Tesla Kimdir?

5 çocuklu bir ailede büyüyen Tesla, 10 Temmuz 1856 tarihinde ve şu an Sırbistan sınırları içerisinde yer alan Simijan Kasabası’ nda dünyaya gelmiştir. İlk soyadı olan Draganic soyadını beğenmediğinden reşit olunca Tesla olarak değiştirmiştir (Benim naçizane görüşüm önceki soyismi daha havalıymış). Bir din adamı (vaftizci) olan babası (Milutin Tesla) oğlu Tesla‘ nın kendisi gibi bir din adamı olmasını istemiştir fakat Tesla annesinin desteği üzerine matematik ve fizik üzerine ilerlemiştir.

Nikola Tesla

Fakat Tesla, ağabeyini küçük yaşta kaybettiği için kendisinde bir takım takıntılar ortaya çıkmıştır. Bu takıntıları üçüncü sınıfa kadar devam ettiğinden ve ve sergilediği asosyal davranışlar yüzünden ilkokul üçüncü sınıfta okuldan ayrılmıştır. Okulu bitirdiği söylense de gitmiş olduğu Avusturya Prag Politeknik Üniversitesi’nin Graz’ daki okulun Tesla‘ nın mezun olmadığını hatta 1878’ in ilk döneminden sonra devam etmediği bildirilmiştir (çoğu diğer mucit gibi). Gitmiş olduğu üniversitenin dil kursunu devam ettiren Tesla, yabancı teknik dökümanları okuyabilmek için ailece bildikleri Almancaya ek olarak bir de İngilizce, İtalyanca ve Fransızca dilllerini öğrenmekten geri durmamıştır (eee ne demişler 1 lisan 1 insan).

Nikola Tesla’ nın Ölümü

Nikola Tesla yaşlanmış hali

Ocak 1943 tarihinde 86 yaşındayken New Yorker Otelinin 33. katında, 3327 numaralı odasında hayata gözlerine yuman “şimşeklerin efendisi” Nikola Tesla, Alice Monaghan tarafından ölü bulunmuştur.  Asistan Doktor H.W. Wembly teşhisine göre Tesla, koroner damarların kan pıhtılaşması ile tıkanması sonucu hayatını kaybetmiştir. Ölmeden önce Teleforce Silahı adını verdiği bir çalışma yürütmekte olan Tesla‘ nın bütün dokümanlarına ABD hükumeti el koymuştur. Şimşeklerin efendisi olan Nikola Tesla‘ nın defnedildiği yer New York’ta bulunan Ferncliff mezarlığıdır.

HAARP Nedir?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı download-4.jpg

Türkçe açılımı Yüksek Frekanslı Aktif Aurorasal Araştırma Programı olan HAARP, ABD Ordusu, ABD Donanması ve Alaska Üniversitesi tarafından ortak yürütülen İyonosfer’ in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska’da sürdürülen çalışmadır.

HAARP‘ ın üretilme amacının ABD’ nin savaşa girmesi durumunda rakip olduğu ülkenin ordusunun tüm iletişimini kesmesi ve kendi ordusuyla olan iletişimini güçlendirmesi için yapıldığı bilinsede ülkenin tarım alanlarının kurak olduğu zamanda bölgeye bulutları yönlendirip o bölgede yağmur yağdırma ya da kendilerine gelen çok büyük fırtınaları azaltma gibi farklı amaçlarla kullanılan HAARP, hem iyi hemde kötü amaç için kullanılmaya çok müsait bir cihaz.

Ayrıca HAARP belirli bir alan üzerinde güneşten bin misli daha kuvvetli enerji gönderebilme özelliği taşıyor. Uzmanlara göre, bu yapay ışınların yeryüzünden 600 km yüksekte yansıtılarak dünyanın herhangi bir bölgesine yönlendirilmesi durumunda adeta mikrodalga fırın etkisi yaratıyor.

Bu projenin kurulduğu alanda iddialara göre 180 adet dev anten bulunmakadır. Bu antenlerle üretilen manyetik dalgalar ile ülkeye havadan gelebilecek herhangi bir füze tehlikesini yok etme, toprak altında araştırma yapabilme, denizaltı haberleşmeyi kolaylaştırma gibi işlevleri yapmasıda cabası.

Aşağıda bıraktığım link sayesinde HAARP hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz şimdiden iyi seyirler.

Yorum Yap