• Ana Sayfa
  • Genel
  • 2021 İtibariyle Instagram artık silinmiş gönderileri kurtarmanıza izin veriyor

2021 İtibariyle Instagram artık silinmiş gönderileri kurtarmanıza izin veriyor

 2021 İtibariyle Instagram artık silinmiş gönderileri kurtarmanıza izin veriyor
Okunuyor 2021 İtibariyle Instagram artık silinmiş gönderileri kurtarmanıza izin veriyor

Instagram, silinen yayınları geri yüklemenize olanak tanıyan, hesabınızı temizleyen bilgisayar korsanlarına karşı koruma sağlayan yeni bir özellik sunuyor – veya eski sevgilinizi kovan sarhoş geceler.

Bugünden itibaren, Instagram hesabınızdan silinen içerik kısa bir süre için yeni bir Son Silinmiş klasöre taşınacaktır. Oradan geri yüklenebilir veya kalıcı olarak silinebilir, her ikisi de kimliğinizin doğrulanmasını gerektirir.

Temelde eski dostunuz Geri Dönüşüm Kutusu, ama üzerinde bir kilit var.

Bu Özellikle Beraber Neler Eklendi?

Bu yeni özellik, tipik ızgara fotoğraflarınız, videolarınız, Makaralarınız, IGTV videolarınız ve hatta Hikayeleriniz dahil olmak üzere tüm Instagram içeriğini etkiler. Bunların çoğu, otomatik ve kalıcı olarak silinmeden önce 30 gün boyunca Son Silinenler klasöründe sabırla bekletilir. 

Bunun tek istisnası, 24 saatlik kursunu henüz yürütmemiş ve arşive koymuş Hikayelerdir . Bu hikayeler silindiğinde, Son Silinenler klasöründe yalnızca 24 saat alacaklar ve ardından bu ölümlü sarmaldan atılacaklar.

Bu Özelliğe Nasıl Erişebiliriz?

Silinen içeriğinize Instagram uygulamasında Ayarlar> Hesap> Son Silinmiş seçeneğine giderek erişebilirsiniz.

Bu yeni özellik uzun zamandır geliyor. Instagram kullanıcıları yıllarca silinmiş gönderilerini kaybetmekten sıkıldı ve sorunu çözdüğünü iddia eden her türlü yetersiz çözüm buldu . Hasarı geri almanın bir yolu olmadığı için, içeriğin kurtarılamaması da bilgisayar korsanlığı olaylarını olağanüstü derecede üzdü . 

Saldırıya uğramak, herhangi bir içeriğin kaybolup kaybolmadığına bakılmaksızın her zaman sinir bozucudur, ancak en azından şu anda marjinal olarak daha az yıkıcı olacaktır.

Dilerseniz Bir Sonra Ki Blog Sayfalarımıza Göz Atabilirsiniz..

Görüşmek Üzere Hoşçakalın WebOdasıyla Kalın..

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle