İş Dünyasının Duayen İsmi Can Kıraç Hayata Veda Etti

 İş Dünyasının Duayen İsmi Can Kıraç Hayata Veda Etti
Okunuyor İş Dünyasının Duayen İsmi Can Kıraç Hayata Veda Etti

İş Dünyası Derin Bir Üzüntü İçinde: Can Kıraç Hayata Veda Etti

Türk iş dünyasının önde gelen isimlerinden Can Kıraç, 97 yaşında hayatını kaybetti. Koç Holding’in kuruluşunda ve büyümesinde önemli rol oynayan Kıraç’ın vefatı, derin bir üzüntü yarattı.

Can Kıraç, 22 Mayıs 1927’de Ankara’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nin ardından Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. 1950 yılında Koç Ticaret AŞ’de iş hayatına adım atan Kıraç, Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Koç Holding’in kurucu ortakları arasında yer aldı.

Kıraç, 1963 yılında Koç Holding’in kuruluşunda yer aldı ve 1973 yılında şirketin icra komitesine girdi. 1982 yılında Otomotiv Grubu başkanlığına getirilen Kıraç, 1984 yılında holdingin idare komitesi üyeliğine, 1987 yılında ise başkanlığına getirildi. 41 yıllık başarılı kariyerinin ardından 1991 yılında Koç Holding’den emekli oldu.

Can Kıraç, iş hayatındaki başarılarının yanı sıra edebiyat dünyasına da önemli katkılarda bulundu. “Anılarımla Patronum Vehbi Koç” gibi birçok değerli esere imza attı.

Kıraç’ın vefatı, iş dünyasında ve toplumun geniş kesimlerinde büyük üzüntüyle karşılandı. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Yorum Yap