Oppo’ya istenen özellik geldi!

OPPO'ya beklenen özellik geldi, detaylar yazımızda!
 Oppo’ya istenen özellik geldi!
Okunuyor Oppo’ya istenen özellik geldi!

OPPO’nun işletim sistemi arayüzü ColorOS yeni bir güncelleme aldı, bu güncellemeyle birlikte markanın bazı akıllı telefon modellerine bellek genişletme özelliği getirdi. Markanın işletim sistemi arayüzü ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte bazı akıllı telefon modellerine bellek (RAM) genişletme özelliği getirmeye başladı.

Kullanıcıların cihazlarının bellekleri yetersiz gelmesi ya da yüksek sistem gereksinimi isteyen uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolamadan alan ayırarak akıllı telefonun modeline bağlı olarak belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar takviye yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8 GB belleğe, istenildiği takdirde 5 GB daha eklenebiliyor. Aynı zamanda A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4 GB olan belleğine 3 GB daha takviye yapılabiliyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda sistem gereksimi yüksek olan ve birçok uygulamayı aynı anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor.

Özellikle daha az belleği bulunan modellerde RAM yükseltme seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor. Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü altında ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını kolaylıkla yapabiliyor.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, daha fazla haber için bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle