• Ana Sayfa
  • Film
  • Yaşanmış (Gerçek Hayat) Hikayelerinden Sinemaya Uyarlanan En İyi 5 Film!

Yaşanmış (Gerçek Hayat) Hikayelerinden Sinemaya Uyarlanan En İyi 5 Film!

 Yaşanmış (Gerçek Hayat) Hikayelerinden Sinemaya Uyarlanan En İyi 5 Film!
Okunuyor Yaşanmış (Gerçek Hayat) Hikayelerinden Sinemaya Uyarlanan En İyi 5 Film!

12 Years a Slave

12 Yıllık Esaret
Amerikada siyahilerin köle olarak kullanıldığı zamanda özgürlüğünü kazanabilmiş başarılı bir müzisyen olan ve Ailesi mutlu bir yaşamı olan Solomon Northup’un özgür bir siyahiyken yeniden köle olarak satılıp 12 yıl boyunca ailesinden ve özgür hayatından koparılmış inanılmaz zorlu geçen hayat hikayesi anlatılmaktadır.

Into The Wild

Çok önemli bir üniversiteden başarılı bir dereceyle mezun olan ve aynı zamanda çok başarılı bir atlet olan genç bir adamın yaşadığı hayatın eksik yanlarının çok fazla olduğunu düşünür ve tüm mal varlığını bağış yaparak bambaşka bir hayat için uzun bir yolculuğa çıkar. Alaska’nın ıssız ormanlarına kadar uzanan bu yolculukta hayatını tamamen değiştirecek insanlar ve hayatın kaçınılmaz sonuyla tanışır.

Kaptan Phillips

Bir kargo gemisinin kaptanlığını yapan Phılıps korsanlar tarafından kaçırılan ve tayfasının hayatlarını bağışlanması karşılığında esir olmayı kabul edip korsanların lideriyle girdiği inanılmaz psikolojik savaş anlatılmaktadır.

The Impossıble

Kıyamet Günü
Maria ve Henry 3 çocuklarıyla birlikte tatillerini geçirmek için taylanda giderler ilk günlerinde dolu dolu geçen tatilleri yaşanan tsunami felaketi sebebiyle adeta bir kıyamete dönüşür dünyanın en büyük bu doğa felaketinde 5 kişilik ailenin inanılmaz kurtulma hikayesi anlatılmaktadır.

Soul Surfer

Bethany Hamilton, sörfe ve spora büyük bir bağımlılığı olan genç bir kadındır. Trajik bir şekilde köpek balığı saldırısında sol kolunu kaybeder ve uzun bir süre psikolojik sorunlar yaşar. Azmini yeniden kazanan Bethany Hamilton sol kolu olmadan kazanmak istediği sörf şampiyonası hikayesi anlatılmaktadır.

Bugünlük bu kadar, gerçek hayatta yaşanmış ve sinemaya uyarlanmış 5 muhteşem hikaye filmler hakkında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Daha çok yazı okumak için https://webodasi.com ‘u ziyaret etmeyi unutma.

-W

Yorum Yap