Sanal Gerçeklik (VR) Terapisi Nedir?

 Sanal Gerçeklik (VR) Terapisi Nedir?
Okunuyor Sanal Gerçeklik (VR) Terapisi Nedir?

Sanal gerçeklik terapisi kısaca günümüzde artık bazı şeyleri yüzleştirmeyi sanal gerçeklik teknolojileri ile sağlanmasıdır.
Bu terapilerin genel amacı kaygı durumunu ortaya çıkaran etmenleri canlı olarak izlemektir.Bir yandanda bu sırada soru ve cevaplar ile de gözlem yapılmaktadır ve bu gözlemler tedaviye ilerde yön vercektir.Özellikle korku kaygı gibi bireysel fobilere yönelik çalışma yapılan bir terapi çeşididir diyebiliriz.Bu terapilere kısaca örnek vermek gerekirse, uçak korkusu olan birine bu tedavi uygulanırsa doğal olarak o kişi artık uçak korkusunu yenecektir.Bunun gibi ve daha çok benzeri korku kaygı oluşturan durumları yenebilmek için böyle bir terapiye ihtiyaç duyulmuştur diyebiliriz.

Sanal Gerçeklik (VR) Terapisi Nasıl Yapılmaktadır ?


Günümüz teknolojileriyle birlikte artık 3 boyutlu gözlükler, akıllı telefon ve özel yazılımlar kullanılarak yüzleştirme sağlanıyor.Seansın ilk 15-20 dakikalık bölümünde uygulanan bu yüzleştirmede gereken durumlarda nabız ölçümü de kullanılarak eğer ki normalin dışında durum olur ise kontrol altına alınmaya çalışılır. Özellikle kalp ve tansiyon rahatsızlığı gibi hastalıkları olan kişilerde nabız ölçümünün yüzleştirme sırasında mutlaka tam yapılması gerekmektedir.

Bu yazımızda size internette unutulma hakkının kısaca ne olduğundan bahsettik.Css Dersleri bulunan yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz.Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere..

Yorum Yap