• Ana Sayfa
  • Gündem
  • “Save Ralph” Animasyonundan Sonra Çin Hayvan Deneyleri Kararı Çıkarttı!

“Save Ralph” Animasyonundan Sonra Çin Hayvan Deneyleri Kararı Çıkarttı!

 “Save Ralph” Animasyonundan Sonra Çin Hayvan Deneyleri Kararı Çıkarttı!
Okunuyor “Save Ralph” Animasyonundan Sonra Çin Hayvan Deneyleri Kararı Çıkarttı!

Çok fazla ilgi gören Save Ralph kısa animasyon filminin yayınlanmasından sonra birçok kişi hayvan deneyleri yapmayan markalara yönelmeye başladı. Bu konuda Çin, bazı ürünlerin hayvan deneylerinden muaf olacağını açıkladı.

İçindekiler

Çin’de Çıkarılan Karara Göre:

Çin hayvanlar üzerinde oldukça fazla ürün testi gerçekleştiren ülkelerden biri olduğu için hayvan hakları örgütleri ve bilinçlenen insanların ilk hedeflerinden biri olması muhtemel. Ancak çıkarılan yeni karara göre 1 Mayıs’tan itibaren Çin Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi ithal edilen “sıradan kozmetik ürünleri” hayvan testlerinden muaf tutacak. Sıradan kozmetikler; şampuan, allık, maskara, parfüm, duş jeli vb. olarak açıklanıyor. Yine de güneş kremi, saç boyaları, çil ve leke çıkarıcılar, beyazlatma ürünleri ve çocuk ürünleri gibi ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesi gerekecek.

Save Ralph

Save Ralph Videosu Nedir ?

Hayvanlar üzerinde yapılan deneylere dikkat çekmek için yapılmış kısa animasyon filmidir. The Humane Society of the United States tarafından İngilizce olarak yayınlanan video kısa sürede birçok kişiye ulaşarak dikkat çekmeyi başarmıştır. Ardından birçok dilde altyazılı versiyonları yayınlanmıştır.

İlgili video:

Biz Neler Yapabiliriz ?

Satın aldığımız ürünlerde Deneye Hayır Derneği tarafından burada belirtilen logoların üzerinde bulunup bulunmadığına dikkat edebiliriz. Bu sayede ürünler için herhangi bir hayvana zarar verilip verilmediğini, deney amaçlı kullanılıp kullanılmadığını görebiliriz.

Unutmayalım, bu dünya bize ait değil…

Sağlıcakla kalın.

kaynakça:

1

2

3

4

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun gibi daha çok https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle