• Ana Sayfa
  • Genel
  • Sony, çevrimiçi PlayStation 3, PSP ve Vita mağazalarını temelli kapatıyor

Sony, çevrimiçi PlayStation 3, PSP ve Vita mağazalarını temelli kapatıyor

 Sony, çevrimiçi PlayStation 3, PSP ve Vita mağazalarını temelli kapatıyor
Okunuyor Sony, çevrimiçi PlayStation 3, PSP ve Vita mağazalarını temelli kapatıyor

Belirli bir yaştaki PlayStation’lar yakında önemli ölçüde daha az işlevsel hale gelecektir.

Sony, hem PlayStation 3 hem de PlayStation Portable’ın çevrimiçi mağazalarının 2 Temmuz 2021 itibarıyla tamamen kapatılacağını doğruladı. PlayStation Vita mağazası 27 Ağustos’ta davayı takip edecek. Kapanışlar, yaz sonunda, PlayStation markası gerçek anlamda mobil donanıma sahip olmayacak.

Sony, PlayStation destek sitesinde haberi duyurdu ve Mart ayının başlarında haberleri özetleyen bir raporu doğruladı (h / t TheGamer ). Yine de hepsi kötü değil. Onay, en azından zaten sahip olunan dijital öğelerin hiçbir yere gitmediğini gösteriyor.

Her üç cihazda, destek sayfası notları, kullanıcılar daha önce satın aldıkları hem oyunları hem de video içeriğini “yeniden indirip oynayabilecek”. Aynı durum, oyunlar veya PlayStation Plus için sahip olabileceğiniz tüm eski kullanım kodları ve daha önce aktif bir aboneliğin parçası olarak talep ettiğiniz PS Plus oyunları için de geçerlidir.

Bu, özellikle dikkat çekicidir, çünkü birçok kişi daha önceki raporlardan sonra mağaza kapanışlarının belirli oyunlara erişimin sona ereceği anlamına geleceğini tahmin etmişti. PS3, PSP ve PS Vita için piyasaya sürülen ve başka hiçbir yerde bulunmayan bir sürü şey var. Vita söz konusu olduğunda, daha dokunmatik ekrana bağlı oyunlarından bazılarının bir PlayStation cihazında bir daha ortaya çıkma şansı çok az.

Sony, son yıllarda, bugünlerde akıllı telefonlar ve tabletler tarafından hemen hemen kilitlenen mobil oyun alanında rekabet etme yönünde herhangi bir eğilim göstermedi. Nintendo, hareket halindeyken oyun oynamayı anlayan üç büyük konsol üreticisinden (Sony ve Microsoft ile birlikte) tek biridir.

Yeni güncellenen destek sitesi bir ton soruyu yanıtlıyor, bu nedenle daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız kesinlikle bir göz atın. Bu haberin zamanlaması, aynı zamanda, bu üç cihazdan herhangi birine sahip olan kişilerin, son oyun ne olursa olsun almak için birkaç aylık hazırlık süresine sahip oldukları anlamına gelir. Ve kim bilir, belki bir gün bu kayıp oyunlardan bazıları Sony’nin bulut oyun hizmeti (Stadia’yı düşünün), PlayStation Now’da yeniden ortaya çıkacak.

Dilerseniz bir sonraki Blog sayfamıza göz atabilirsiniz..

Görüşmek üzere hoşçakalın Webodasıyla kalın…

Yorum Yap