Tam Ekranlı Xiaomi Mi Band 6 Duyuruldu!

Xiaomi Mi Band 6 tanıtıldı!
 Tam Ekranlı Xiaomi Mi Band 6 Duyuruldu!
Okunuyor Tam Ekranlı Xiaomi Mi Band 6 Duyuruldu!

Akıllı bileklik sektöründe önde gelen markalardan bir tanesi olan Xiaomi, oldukça popüler olan Mi Band serisine yeni model ekledi. Xiaomi Mi Band 6 sabırsızlıkla beklenen bir modeldi ve sevenlerini oldukça tatmin edecek özellikler sunuyor.

Mi Band 4 ile Mi Band 5 arasında satın almaya değer özellik farkı olmadığı için birçok kullanıcı Mi Band 6’yı beklemeyi daha uygun görmüştü. Fakat artık satın almaya değer bir özellik farkı var diyebiliriz.

Gövde olarak bi önceki model ile kısmen aynı tasarım çizgisini sürdüklerini görüyoruz. Fakat ekran için aynı şeyi söyleyemeyiz, ekran tamamen büyümüş ve tam ekran halini almış.

Mi Band 6 AMOLED ve 1.56 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Cihaz tek şarj ile 14 günlük bir kullanım süresi sunuyor, fakat kullanım şekline göre bu sürenin esneklik göstereceğini de belirmek isteriz.

Kasayı etkilemeden çerçeve inceltilerek daha büyük ve estetik bir ekran ortaya çıkarılmış. Ayrıca 152 x 360 piksele çıkan çözünürlüğü ve 326 PPI piksel yoğunluğunu da belirtelim.

Tüm akıllı bilekliklerin ana görevi olan sağlık ve spor özellikleri Mi Band 6’da yenilikleriyle ön planda. Cihazda SpO2 sensörü mevcut, bu sensör kandaki oksijen seviyesini ölçmeye yarıyor.

Mi Band 5’te bulunan 15 egzersiz moduna 15 yeni egzersiz modu daha eklenmiş durumda. Xiaomi, 6 fitness aktivitesini ise otomatik algılayarak takip gerçekleştiriyor.

Ayrıca cihazda pomodoro tekniği özelliği de bulunuyor. Genel olarak bu tekniği kullanan insanlar herhangi bir saatten kendileri takip ederek bu tekniği kullandıklarını düşünürsek tekniğin cihaza entegre edilmesi gayet kullanılabilir bir özellik olmuş.

Yeni Xiaomi Mi Band 6’nın NFC’li ve NFC’siz olarak 2 farklı versiyonu bulunuyor. NFC bulunan versiyonunun fiyatı 42 dolar, bulunmayan versiyonunun fiyatı ise 35 dolar olarak satışa çıkması bekleniyor.

Yorum Yap