Xiaomi Mi 11 Ultra Silikon Oksijen Anot Pil İle Gelecek

Xiaomi Mi 11 Ultra'nın yeni teknolojisi
 Xiaomi Mi 11 Ultra Silikon Oksijen Anot Pil İle Gelecek
Okunuyor Xiaomi Mi 11 Ultra Silikon Oksijen Anot Pil İle Gelecek

Xiaomi Mi 11 Ultra birçok özelliği ile dikkat çekiyor. Bunlardan bir tanesi arka kısmında mini bir ekran olması, bir tanesi de silikon oksijen anot pil teknolojisi. Bu teknoloji sayesinde batarya boyutu daha fazla kapasiteli ve daha küçük boyutlu olacak.

Yepyeni özellikleriyle fazlasıyla merak uyandıran Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Mi 11 Ultra yeni bir teknolojiyle cihazı kullanıcılarıyla buluşturacak. Cihaz yenilenmiş bir batarya teknolojisi ile gelecek.

Xiaomi Mi 11 Ultra bataryası nasıl olacak?

Xiaomi Mi 11 Ultra amiral gemisi cihazın arka tarafındaki kamera bölümüne konumlandırılan mini ekran ile ilgi çekmişti. Bu ekran ana ekranı yansıtıyor ve arka kamera ile öz çekim için kolaylık sağlıyor.

Firmanın yaptığı yeni paylaşımda da yeni batarya teknolojisini tanıtmış oldular. Silikon oksijen anot adı verilen bu teknolojinin batarya’ya yansıttığı özellik ise bataryanın daha ince olması ve kapasitenin daha fazla olması. Bu sayede cihaz daha kompakt bir hal alıyor ve daha uzun süre kullanım imkanı sunuyor.

Nano ölçekte silikon materyaller ise grafiteye göre negatif elektrotların gram kapasitesini teorik olarak 10 kat arttırıyor. Ve ayrıca bu teknoloji bataryaya daha hızlı bir dolum süresi imkanı tanıyor. Bu sayede mevcut hızlı şarj teknolojilerini bir tık daha ileri götürmesi bekleniyor.

İlaveten Xiaomi Mi 11 Ultra kısaca özellikleri; 6.81 inçlik OLED ekran, 120Hz tazeleme hızı, Snapdragon 888 yonga seti, 5000mAh’lik dev bir batarya, 67W kablolu ve kablosuz hızlı şarj, LPDDR5 RAM, UFS 3.1 bellek şeklinde olacak.

Daha fazlası için: https://webodasi.com/

Yorum Yap