• Ana Sayfa
  • Genel
  • Elon Musk, Bitcoin ile artık bir Tesla satın alabileceğinizi söylüyor

Elon Musk, Bitcoin ile artık bir Tesla satın alabileceğinizi söylüyor

 Elon Musk, Bitcoin ile artık bir Tesla satın alabileceğinizi söylüyor
Okunuyor Elon Musk, Bitcoin ile artık bir Tesla satın alabileceğinizi söylüyor

Kaçınılmaz olan gerçekleşti: Artık Bitcoin ile bir Tesla aracı satın alabilirsiniz. 

Bu, Çarşamba günü tweet atan Tesla CEO’su af, Technoking Elon Musk’a göre . 

Tesla, şirketin 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını söylediği Şubat ayında bunun olacağını duyurdu. Bir SEC dosyasında Tesla, Bitcoin’i “yakın gelecekte” bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlayabileceğini söyledi.

Musk ayrıca bunun arka planda nasıl çalıştığına dair birkaç ayrıntı paylaştı. Tesla’nın kendi Bitcoin düğümlerini işlettiğini ve bitcoin ödeme sistemi için “dahili ve açık kaynaklı yazılım” kullandığını söylüyor. 

Özellikle Bitcoin fiyatındaki yükseliş için Musk, şirketin aldığı bitcoinleri fiat para birimine dönüştürmek yerine Bitcoin olarak tutmayı planladığını söyledi. 

Son olarak Musk, Bitcoin ödemelerinin şu anda yalnızca ABD’de mevcut olduğunu, ancak “bu yılın sonlarında” ABD dışında da kullanılabilir hale gelmesi gerektiğini söyledi.

Bu haberin gerçek etkisini tahmin etmek zor. Bir zamanlar ödemelerin geleceği olduğu düşünüldüğünde, Bitcoin çok daha fazla bir değer deposu ve esas olarak oynaklığı nedeniyle spekülatif bir varlık olarak kullanılıyor. Pek çok Tesla alıcısı için kesinlikle en pratik ödeme yöntemi olmayacak. Yine de piyasa bunu iyi bir haber olarak algıladı: Bitcoin’in fiyatı, Musk’ın açıklamasının ardından kabaca 53.700 $ ‘dan 55.400 $’ a yükseldi.

Açıklama: Bu metnin yazarı, BTC ve ETH dahil olmak üzere bir dizi kripto para birimine sahiptir veya yakın zamanda sahip olmuştur.

Dilerseniz Bir Sonraki Blog Sayfamıza Göz Atabilirsiniz..

Görüşmek Üzere Hoşçakalın Webodasıyla Kalın…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle