Spotify Yeni Özelliği Olucak Video Podcast Özelliğini Test Ediyor

 Spotify Yeni Özelliği Olucak Video Podcast Özelliğini Test Ediyor
Okunuyor Spotify Yeni Özelliği Olucak Video Podcast Özelliğini Test Ediyor

Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen müzik platformu Spotify, iki ünlü youtuber ile yeni getireceği video podcast özelliğini test ediyor

En çok popüler olan müzik platformu Spotify, mükemmel özelliklerinin arasına yeni bir özellik daha getirmeyi planlıyor. Bir önceki haftalarda podcastlar için çalma listeleri oluşturan Spotify, bu günlerde ise yeni bir özelliği olacak video özelliğini hala test aşamasında.

İki ünlü YouTuber tarafından yürütülen bu projedeki bu iki YouTuber, Zane Hijazi ve Heath Hussar yer alıyor.Aynı zamanda bu iki isim Zane and Heath:Unfiltered adlı kanala da içerikler üretiyor. Spotify tarafından yapılan bir açıklamada eğer özellik Spotify’e gelirse ilk olarak sadece kullanıcıların yarısı videoları görecek.

İçindekiler

Video Podcast Özelliği Nasıl Olucak ?

Spotify Video Podcast

Testler Spotify tarafından hala onaylanmamış olsada podcast’lere video ekleme özelliği bu durumu destekler nitelikte.Kullanıcılar oynat butonuna tıkladıktan sonra video ekranın alt bölümünde yer alıcak. Hala test aşamasında olan video podcast özelliği ileri ki aşamalarda daha fazla podcast’de görülebilecek.Ancak videolar tek ve sabit çekim halinde olacak yani Spotify diğer diller için videoları tercüme etmeyecek.

Spotify’ı kullanırken ekranı kapattığımızda da Spotify arka planda müzikleri ve podcastleri çalmaya devam ediyor.Yeni gelicek özellikte de ekranı kapattığımızda arka planda video podcast’leri sesli bir şekilde oynamaya devam edicek.Bu özellik sadece masaüstü ve mobil uygulamalarında kullanılabilecek.

Spotify

Konuyla ilgili genel açıklama şöyle:

Spotify’da kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden bazıları daha iyi kullanıcı deneyimine zemin hazırlarken diğerleri sadece önemli bir öğrenme işlevi görüyor. Şu anda paylaşacağımız başka bir haberimiz yok.

Spotify’ın burda başlangıç olarak o iki YouTuber’ı kullanması Google’la bir rekabet çabası olduğunu gösteriyor.Kullanıcılar YouTube’u Google’ın arama sonuçlarında çıktığı için video yükleme platformu olarak kullanıyor ancak Spotify’e bu özellik gelirse videoların arama sonuçlarında çıkıp çıkmayacağı şuan için bilinmiyor.

Spotify, ilginç bir özellik olması adına video podcast özelliğini getirmek istiyor.Video yükleme platformu konusunda kullanıcıların Spotify’ı tercih edip etmeyeceği şuan için merak konusu.Bu gelecek özellik Spotify için daha büyük emeller vadediyor ki zaten Los Angeles’da sadece podcast kayıtları için değil ayrıca video kayıtlarını da kolaylaştıracak bir stüdyo yeri inşa ediliyor.Şirketin amacı kısaca, kullanıcıların kullanmak istediği her şey için tek bir içerik platformu oluşturmak.

Kaynak:https://www.theverge.com/2020/5/6/21249389/spotify-video-podcast-test-upload-content-test-youtube

Yorum Yap