Telegram Premium Nedir? Aylık Ücreti Ne Kadar?

 Telegram Premium Nedir? Aylık Ücreti Ne Kadar?
Okunuyor Telegram Premium Nedir? Aylık Ücreti Ne Kadar?

700 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması Telegram, yakın zamanda “Telegram Premium” isminde yeni bir ücretli abonelik sistemi getirdi. Peki Telegram’ın Premium aboneliği ne gibi avantajlar sunuyor? Telegram Premium ne işe yarar? Telegram Premium fiyatına değer mi?

İçindekiler

Telegram Premium Ne Değildir?

Öncelikle Telegram’ın burada dikkat çekmek istediği bir nokta var. Telegram Premium aboneliği sunulmadan önce var olan bütün özellikler hala normal kullanıcılara ücretsiz olarak sağlanıyor ve sağlanmaya devam edecek. Telegram Premium, bu ücretsiz özelliklerin üstüne yeni özellikler getiriyor. Yani aslında Telegram’ın hala aynı Telegram olduğunu belirtmekte fayda var.

4 GB Dosya Yükleme

Telegram normal şartlar altında 2 GB’a kadar olan dosyaları Telegram’ın bulut sunucularında ücretsiz ve sınırsız bir şekilde paylaşmaya olanak tanıyordu. Telegram Premium ile artık bu boyut 4 GB’a yükseltildi. (4 GB dosya boyutu, 4 saatlik 1080p video veya 18 günlük yüksek kaliteli sese denk sayılabilir.)

4 GB’a Kadar Dosya Yükleme Kapasitesi

İki Katı Sınırlar

Telegram Premium aboneleri, normal kullanıcıların sahip olduğu neredeyse tüm sınırların 2 katına sahipler. Bunlara bir tablo ile göz atalım;

Normal KullanıcılarTelegram Premium Sahipleri
Aynı anda en fazla 500 sohbete katılım.Aynı anda en fazla 1000 sohbete katılım.
5 adet sohbet sabitleme hakkı.10 adet sohbet sabitleme hakkı.
10 adet “t.me/” bağlantısı alabilme.20 adet “t.me/” bağlantısı alabilme.
200 adet GIF kaydedebilme.400 adet GIF kaydedebilme.
5 adet favori çıkartma kaydedebilme.10 adet favori çıkartma kaydedebilme.
70 karakter sınırlı hakkında metni.140 karakter sınırlı hakkında metni.
Medya gönderirken metinde 1024 karakter sınırı. Medya gönderirken metinde 2048 karakter sınırı.
10 adet klasör oluşturabilme.20 adet klasör oluşturabilme.
Telegram Premium İle İki Katına Çıkarılmış Sınırlar

Daha Yüksek İndirme Hızı

Premium aboneleri buluttaki dosyaları Telegram’ın kendilerine sağlayabildiği en yüksek hızda, öncelikli olarak indirirler.

Medyaları Daha Hızlı İndirebilme Avantajı

Sesli Mesajı Metne Çevirme

Premium aboneleri, Telegram tarafından sunulan “sesli mesajı metne çevirme” özelliğini kullabilmektedirler. Bu özellik sayesinde müsait olmadığınız veya dinlemek istemediğiniz sesli mesajları direkt olarak metin formatına çevirebilirsiniz.

Onlarca Benzersiz Çıkartma

Premium abonelerine kendilerine özel olarak tasarlanmış çıkartmalara erişim hakkına sahip olurlar. Telegram her ay bu çıkartmalara güncelleme yaptıklarını belirtmektedir.

Onlarca Benzersiz Tepki

Premium aboneleri binlerce premium tepki ifadelerinden istediklerini kullanabilirler.

Hareketli Profil Fotoğrafları

Premium aboneleri profil fotoğrafı kısmına video ekleyebilirler. Bu video tüm cihazlardaki Telegram kullanıcılarında otomatik olarak oynatılır.

Premium Rozeti

Premium aboneleri kullanıcı adlarının yanında sergileyebilecekleri (Telegram’ın deyişiyle “Telegram’ı desteklemeye yardımcı olduklarını ve yeni özellikleri ilk alanlar kulübün bir parçası olduklarını gösteren”) özel bir rozete sahip olurlar.

Premium Uygulama Simgeleri

Premium aboneleri Telegram uygulamasının ana ekrandaki simgesini değiştirebilecekleri 3 farklı alternatife sahip olurlar.

https://telegram.org/file/464001851/10bd5/g0G8pN89a9g.64157/09a447002e2a55b58f
“Premium bir yıldız, gece gökyüzü veya turbo uçak arasından seçim yapın.”

Reklamsız Telegram

Bazı ülkelerdeki bazı genel kanallarda gösterilen reklam içerikli mesajlar Telegram Premium abonelerine gösterilmez. Bu sayede reklamsız bir deneyim elde etmiş olurlar.

“Bu minimalist, gizlilik bilincine sahip reklamlar, Telegram’ın işletme maliyetlerini desteklemeye yardımcı oluyor.”

İfade Durumları

Premium aboneleri profillerine Premium Rozeti yerine nasıl hissettiklerini veya ne yaptıklarını sembolize eden bir ifade ekleyebilirler.

Telegram Premium Fiyatı

Telegram’ın sunmuş olduğu Premium abonelik hizmeti yukarıda bahsettiğimiz tüm özellikler ile birlikte ülkemizde ayda ₺13,49’dir. Telegram Premium aboneliği satın almak için Telegram uygulamasında “Ayarlar” menüsünden “Telegram Premium” seçeneğine basabilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Genel olarak baktığımızda Telegram Premium aboneliği kullanıcılarına birçok özellik sunuyor. Özellikle iş veya gündelik hayatında Telegram’ı çok fazla kullanan kişilere fazlasıyla yardımcı olabilecek bu özelliklere yerel fiyatlandırma uygulanması da oldukça hoş. Ek olarak, Telegram ekibi bu aboneliğe her geçen gün yeni özellikler de getirmekte. Yani Telegram hayatınızda önemli bir yere sahipse bu abonelik işinize oldukça yarayabilir.


İlginizi Çekebilir: Instagram Ücretli Abonelik Özelliği Getirdi!


Web Odası olarak sanattan kripto paralara, yazılım derslerinden oyunlara kadar birçok konuya değiniyor ve okuyucuları sıkmadan kaliteli içerikler üretmeye çalışıyoruz. İçeriklerimiz hakkındaki görüşlerinizi her zaman bizlere yorumlar kısmından iletebilirsiniz. Kendinize çok iyi bakın!

Kaynak: Telegram Blog

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle