• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Terraria Aktif Oyuncu Rekorlarını Kırdı. Steam’in En Çok Oynanan 3. Oyunu Oldu.

Terraria Aktif Oyuncu Rekorlarını Kırdı. Steam’in En Çok Oynanan 3. Oyunu Oldu.

 Terraria Aktif Oyuncu Rekorlarını Kırdı. Steam’in En Çok Oynanan 3. Oyunu Oldu.
Okunuyor Terraria Aktif Oyuncu Rekorlarını Kırdı. Steam’in En Çok Oynanan 3. Oyunu Oldu.

Terraria son güncellemesi olan Journey’s End güncellemesi yayınlandıktan sonra aktif oyuncu rekorunu kırdı ve Steam’de en çok oynanan 4. oyun oldu.

Terraria’nın Steam sayfasındaki grafiklere göre bir ayda, aktif oyuncu sayısının ortalama bir bölgede 25-27 bin arası bir oyuncudan 489.9 bin oyuncuya yükseldiği gözlemlendi. Bu büyük artış Journey’s End Güncellemesinden hemen sonra yaşandı. Ama bundan önce de Terraria’nın belirli tarihlerde patlamalar yaşadığı biliniyor. Ama koskoca 9 yılın ardından bu şekilde bir patlama yaşaması gerçekten sıra dışı.

Bu koca patlamanın nedeni iste şu: Terraria’nın Son Güncellemesi “Journey’s End”. Bu son güncellemeyle oyuna o kadar fazla yenilik eklendi ki her zaman Steam’de yayınlanan güncelleme haberini bu sefer yapamadılar. Çünkü haber 45 sayfa tutuyordu.

Yeni güncelleme Journey’s End ile Terraria’ya 800’den fazla yeni eşya, yeni mekanlar, yeni düşmanlar, yeni sistemler, hızlı seyahat ve dahası eklendi. Şimdiye kadar sadece 14 milyon kopya satan oyun, bu güncellemeyle Playerunknown’s Battlegrounds, Counter-Strike: Global Offensive ve Dota 2’nin hemen ardında 4.sırada yerini kaptı.

Aşağıdaki videodan Terraria Journey’s End fragmanını görüntüleyebilirsiniz.

kaynak: https://www.pcgamesn.com/terraria/player-count-record

Umarım yazımız faydalı olmuştur. Diğer teknoloji bloglarımız içinde buraya tıklayabilirsiniz. Sağlıcakla kalın..❤

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle