Türkiye 2021’de Yeni Yerli Kripto Parasını Üretecek!

 Türkiye 2021’de Yeni Yerli Kripto Parasını Üretecek!
Okunuyor Türkiye 2021’de Yeni Yerli Kripto Parasını Üretecek!

Son dönemlerde çok daha fazla ilgi gören ve piyasada yaklaşık 10 yıldır var olan kripto paraların kullanıcısı git gide artıyor. Ve birçok yerde de bu dijital paralar ile ödeme alınıyor ve veriliyor. Bu kripto paraların en bilindikleri (BTC) nam-ı diğer “Bitcoin”. Halk arasında “Altcoin” olarak geçen bu dijital para türünün bir çok alternetifi de var.

Merkez bankasının resmi sitesi https://www.tcmb.gov.tr/‘a tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hâl böyle olunca Türkiye’de bu teknolojiden geri kalmayıp kullanmak için gerekli çalışmaları başlattı. Merkez Bankası aracılığıyla çalışmalarım sürdürüleceği söyleniyor.

Kripto Paralardan BitCoin

Kripto Paramız Hakkında Detaylar

2018 yılının başıyla beraber sert güdülen politikalar yavaş yavaş eritilmeye başlanmasıyla beraber Türkiye Cumhuriyeti, kendi btc parasını üretmek için hazırlıklara koyuldu. İsim olarak gene Türk Lirası olarak düşünülen bu bu para temelini Rus Kripto Rublesinden almaktadır.

İşlerin gidişatını hızlandıran asıl olay nedir?

Elon Musk’ın sahibi olduğu TESLA markası, 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin satın alımından sonra piyasaya giriş yapmayı düşünen Merkez Bankası kolları sıvadı.

2022 veya 2023 yılında resmi çıkış yapması beklenen paramız şuan deneme aşamasında olsa bile iyi yerlere varmasını ümit ediyoruz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bunun gibi daha çok yazı okumak için https://webodasi.com/‘u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle