Video Oyunlarında Nasıl Kariyer Yapılır?

 Video Oyunlarında Nasıl Kariyer Yapılır?
Okunuyor Video Oyunlarında Nasıl Kariyer Yapılır?

Video oyunları geliştirmede kariyer sahibi olmak birçok insan için bir rüya gibidir. Ama bilmelisin ki, bu herkes için değil. Kendinizi çocukken video oyunları oynamaktan zevk alan ya da bir yetişkin olarak keyif alan yaratıcı bir insan olarak düşünürken matematik, teknoloji ve sanatı seviyorsanız, belki de profesyonel bir oyun geliştiricisi olma olasılığını düşünmenin zamanı gelmiştir.

Bu kariyer en kolay olanlardan biri değil, ama kesinlikle birçok yönden ödüllendirici. Video oyunlarına ve sanat yapımına en ufak bir ilgi gösteriyorsan, oyun geliştirme sahip olabileceğin en iyi seçeneklerden biridir! Bilmeniz gereken daha fazla bilgiyi inceleyelim.

İçindekiler

VİDEO OYUN GELİŞTİRME NEDİR?

Temel olarak, oyun geliştirmenin tanımı oldukça açıktır: bu, bir video oyunu yapma sürecidir. Video oyunları yapmakla ilgili en önemli şeyler kodlama, sanat ve prodüksiyondur ve bunları tanımalı ve bu üç sektörden herhangi birine ilgi duymalısınız.

Bir Video Oyun Geliştiricisinin Hayatı.

Çalışma zamanınızı mümkün olan en iyi içeriği oluşturmak, programlamak ve yönetmek için harcarsınız. Yaratıcılık ve ilginin yanı sıra, tutku, konsantrasyon, analitik zihne, bir takımda veya bireysel olarak çalışma yeteneğine ve geniş bir programlama dilleri ve oyun trendleri bilgisine sahip olmalısınız.

Mesleğinizin özü, bir oyun için bir konsept oluşturmak, bir hikaye çizgisi ve içindeki olası karakterler, görevler ve görevler planlamak olacaktır. Bundan sonra, anlamlı olan tam teşekküllü bir oyuna sahip olana kadar ayrıntıları programlama, geliştirme, mühendislik, kaydetme, karıştırma, test etme, üretme ve parlatma işlemlerine başlayın.

Video Oyunlarında Önemli Roller Veya Kariyer

Oyun geliştiricilerin işi, çoğunlukla kendilerine takımın bir parçası veya bireyin bir parçası olarak atanan role bağlıdır. Oyun tasarımcıları , oyunun ana konseptini, hikayesini ve genel havasını yazmaktan ve oluşturmaktan sorumludur. Bir oyuncunun oyun oynarken aşması gereken engeller, oyun tasarımcıları tarafından tasarlanmıştır. Öte yandan, sanatçılar arka plan, avatarlar, nesneler gibi grafikleri ve bir oyuncunun oynarken ekranda gördüğü her ayrıntıyı tasarlamaktan sorumludur.

Bunun tersine, bir oyuncunun oyun oynarken duyduğu her şey, mükemmel müzikler, arka plan müziği, karakterlerin sesleri, bildirim sesleri vb. Yaratmak için çok çaba ve yaratıcılık harcayan ses tasarımcılarının görevidir . Sonuçta her şey bilgisayarların anlayabileceği farklı diller kullanılarak kodlara çevrilmelidir ve o zaman programcılar devreye girerler. Oyunların sorunsuz çalışması için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar ve aynı zamanda gerçekçi görünürler. Şimdiye kadar ilginizi çekiyor mu? O halde okumaya devam edin!

Hevesli bir oyun geliştiricisi, takip etmek için farklı yollar seçebilir. Bunlardan biri kesinlikle bağımsız veya bağımsız bir oyun geliştiricisi olmayı içerir. Bu tür bir yol, ya tek başına ya da küçük bir grup içinde çalışmayı ve bunu kendiniz satmak için bir oyun oluşturmayı kapsar. Sürecin birden fazla yönünden sorumlu olacaksınız. Bir oyun yapmak için gerekli tüm becerilerde ustalaşmak için çok fazla çaba ve zaman harcamanız gerekir, ancak bir şaheser yapmak ve diğerlerinin bundan zevk almasına izin vermek istiyorlarsa herkesin ödemesi gereken bir bedeldir.

VİDEO OYUN SEKTÖRÜ:

Oyun endüstrisi, bir video oyununu geliştirme, pazarlama ve modernizasyon gibi başarılı hale getirmenin tüm yönleriyle ilgili bir ekonomik merkezi temsil eder. Geçen yıl, oyun pazarı yaklaşık 138,7 milyar dolar gelir elde etti. Büyümeye devam eden oldukça başarılı bir sektör. Sermaye ve yayıncılık, ürün ve yetenek, dağıtım, donanım ve son kullanıcılar gibi katmanlardan oluşur.

Tüm oyun geliştiricilerin, tasarımcıların ve sanatçıların yaşadığı ürün ve yetenek katmanına dahil olmak istiyorsanız, en iyi oyun geliştirme şirketleri ve bu alandaki en iyi kişilerden haberdar olmanız gerekir.

VİDEO OYUNLARININ GELİŞTİRİLMESİNDE KARİYERİNİZE BAŞLARKEN YAPMANIZ GEREKEN ADIMLAR

1. Temel Matematik Becerilerini Geliştirin .

Oyun mekaniğinizi kodlayabilmeniz ve onları kodlayabilmeniz için, gelişmek için temel düzeyde matematik becerilerine sahip olmanız gerekir. Oyun geliştirme kurslarının çoğu temel matematik ve fizik içerir. Bir makinenin anlayabileceği bir dilde bilgisayarlara özel talimatlar vermek için kullanılan matematik denklemler ve algoritmalar, özellikle oyun geliştirme olmak üzere her tür programlama için çok önemlidir.

2. Uygun Oyun Geliştirme Becerilerini Edinin.

Üniversitede ya da özel kurslar yaparak bilgisayar bilimi hakkında genel bilgiye sahip olmalısınız. Ayrıca programlama dillerini öğrenmeniz gerekiyor. Video oyun geliştirme çoğunlukla C ++ programını içerir, ancak önemli olanlar da C #, Java, Python ve Web Dilleridir (HTML5, CSS3, SQL, JavaScript). Bir oyun geliştirici olarak iş aramadan önce olabildiğince çok şey bildiğinizden emin olun ve o zaman bile, her zaman istekli ve mevcut bilgi ve becerileri geliştirmeye hazır olun. Pek çok kişi, ideal programlama dilinin sizin veya çalıştığınız şirketin en çok kullanmak isteyeceği dil olduğunu söylüyor.

3. Mükemmel Bir Portföy Oluşturun Ve Oluşturun .

Önemli şirketler veya bireyler tarafından fark edilmenin en iyi yolu, iyi bir eğitim almak, yapabildiğiniz kadar çok oyun yapmak ve portföyünüze her ayrıntıyı koymaktır. İçine ne kadar çok bilgi koyarsanız o kadar iyidir, çünkü her şey önemlidir ve belki sizin önemsiz olduğunu düşündüğünüz o küçük şey, fark yaratacak şey olabilir!

4. Video Oyunlarında İlk Kariyerinizi Bulun

Yeni başlayan bir işe sahip olmak, göz önünde bulundurmanız gereken temel şeylerden biridir. Bir oyun geliştirme şirketinde veya bir grup bireyde bir giriş pozisyonu veya staj önemsiz bir konu gibi görünebilir, ancak bu, bilginizi derinleştirmek, diğer profesyonellerden öğrenmek ve başkaları tarafından fark edilmek için mümkün olan en iyi fırsat olacaktır. zaman kabul edildi, saygı duyuldu ve hatta desteklendi. En başarılı içerik oluşturuculardan bazıları tarafından kullanılan bloglara, forumlara ve portallara erişmek, onlarla iletişim kurabileceğiniz veya bazıları tarafından fark edilebileceğiniz için kesinlikle bir artıdır. Bir yerde giriş pozisyonuna sahip olmak başınıza gelebilecek en kötü şey gibi gelmiyor, değil mi? Her başarılı oyun tasarımcısı tam olarak şu anda bulunduğunuz yerden başladı!

5. Sıkı Çalışın, Yeni Şeyler Öğrenin

Her zaman ve zaten bildiğiniz şeyleri iyileştirin, kendinizi size verilen görevlere adayın, karşılaştığınız zorluklarla başa çıkmanız çok zor göründüğünde geri adım atmayın ve her zaman ilk başta bunu neden yaptığınızı hatırlayın. Oyunlarınızın potansiyel müşterileriyle ve gelecekteki oyuncularıyla bağlantı kurmak için kullanabileceğiniz bir bloga sahip olmayı düşünün. Ve en önemlisi: asla pes etmeyin! Hangi oyun geliştirme dalını seçerseniz seçin, hiçbir şey yapmadan başarılı olamayacağınız kaçınılmazdır, bu yüzden kendinizi konfor alanınızdan çıkmaya ve çaba göstermeye hazırlayın, hızlı ilerleyeceksiniz!

VİDEO OYUNLARINDA KARİYER BAŞLAMAK İÇİN İDEAL GEREKLİLİKLER.

Oyun geliştirme için ideal aday, en azından bilgisayar bilimi veya bilgisayar mühendisliği alanında lisans derecesine sahip olacaktır. Bunun dışında, problemleri çözebilmeli ve eleştirel düşünebilmeli, analitik yeteneklere sahip olmalı ve kendinizi amaca adayabilmelisiniz. Tüm teknolojiden haberdar olmanız ve bu sektördeki yenilikleri her zaman öğrenmeniz gerekir. Elbette bu sizi ideal bir aday yapar. Ancak, örneğin, sahada resmi bir eğitim almadıysanız, yine de cesaretiniz kırılmamalıdır, çünkü bu sektörde kendilerini test edebilecekler sadece üniversite mezunları değildir.

Gerçek şu ki, bir oyun geliştiricisi olmak için üniversiteden hemen sonra olmanıza gerek yok. Orada katılabileceğiniz kurslar, alabileceğiniz kılavuzlar ve öğreticiler, izlemeniz gereken talimatlar ve bir profesyonel olarak başlamak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenebilirsiniz.

OYUN MOTORLARI NEDİR?

Oyun motoru teriminin özünde, profesyonellerin bir video oyunu yapmaları için tasarlanmış bir yazılım geliştirme ortamı vardır. Esasen oyun motorları, bir oyunu kodlayan ve planlayan tasarımcılar için kullanılabilen araçlardır. 2D ve 3D tabanlı olabilirler ve ses, komut dosyası, animasyon, ağ oluşturma, akış, yönetim, yapay zeka ve daha pek çok özellik sağlarlar. Hangisini kullanacağınız, esas olarak yapmak istediğiniz oyuna, sahip olduğunuz bilgiye ve harcamak istediğiniz paraya bağlıdır.

Popüler Oyun Motorları Dikkate Alınması Gereken

Video oyunlarında kariyer yapmak istiyorsanız, Unity veya Unreal ile gidin. Bu iki oyun motoru oyun endüstrisinde standart kabul edildiğinden.

1. Unreal Engine

Son derece değiştirilebilme yeteneği ile. Çoğunlukla oyun dünyasındaki en büyük projeler için kullanılır. Unreal Öğrenin

2. Unity

Yüksek kalite, mükemmel işlevsellik ve neredeyse her tür oyunu yapmak için kullanılabilme yeteneği nedeniyle çoğunlukla bağımsız oyun geliştiricileri tarafından kullanılır. Unity’yi Öğrenin

3. GameMaker

Programcılar ve sanatçı olmayanlar için en iyisi. Gamemaker’ı Öğrenin

4. Godot

Hem 2D hem de 3D oyunlar yapmak için kullanılır ve kullanımı ücretsizdir.

5. AppGameKit

Bağımsız geliştiriciler ve yeni başlayanlar için en iyisi, iPhone’dan Windows İşletim Sistemine kadar çoğu platformu yönetir.

6. CryEngine

Xbox One, PlayStation 4, Windows PC ve Oculus Rift gibi platformlar için kullanılır. Ücretsiz öğrenme kaynakları ile birlikte gelir.

7. RPG maker

Bu, kullanıcılarının programlama bilgisi olsun veya olmasın eksiksiz bir video oyunu oluşturmasına olanak tanır.

8. Urho3D

İndirmesi ücretsiz ve bir gezinti ile birlikte gelir. Bu oyun motoru, C ++ programlama dili bilgisi gerektirir.

OYUN YAYINCI:

Oyunu yayınlayan şirket, video oyunu yayıncısı olarak bilinir. Şirketler kendileri ve diğer geliştiriciler tarafından yapılan oyunları yayınlar. Bazı yayıncılar diğerlerinden daha fazla tanınır.

1. Nintendo.

Merkezi Japonya’nın Kyoto şehrinde olmakla birlikte dünyanın birçok yerinde ofisleri bulunmaktadır. Nintendo, dünyanın en büyük video oyun şirketidir.

2. Valve Corporation.

Merkezi Washington, Bellevue’de ve Lüksemburg’da bir yan kuruluşu ile.

3. Rockstar Oyunları.

New York, ABD’deki merkez.

4. Elektronik Sanatlar.

Merkezi California, Redwood City’dedir.

5. Sony Computer Entertainment.

Merkezi Tokyo, Japonya’da bulunan ve en popüler oyun konsollarından biri olan PlayStation ile tanınır.

6. Diğer prestijli oyun şirketleri arasında Ubisoft (Fransa), Sega Games Co. Ltd (Japonya), BioWare (Kanada), Naughty Dog Inc (ABD), Microsoft Corporation (ABD) ve diğerleri bulunmaktadır.

BAŞARILI INDIE OYUN GELİŞTİRİCİLERİ:

Bağımsız oyun geliştirmede kendilerine meydan okuyacak kadar cesaretli insanlar hayatlarının en kolay zamanını geçirmiyorlar, ancak birden fazla şekilde başarılı oluyorlar. Dünyada ve endüstride yollarını bulduktan sonra başarıları ölçülemez.

Bazı ünlü ve en başarılı bağımsız oyun geliştiricileri

1. Amplitude Studios (Genlik Stüdyoları)

Paris, Fransa’da yer alır ve Endless Space, Endless Legend ve Dungeon of the Endless oyunlarıyla ünlüdür. Bir fantezi hayranıysanız, sizin için mükemmel bir bağımsız şirket!

2. Artix Entertainment(Artix Eglence)

Merkezi Florida, ABD’dedir. Bu geliştirici, AdventureQuest, EpicDuel, HeroSmash, WarpForce ve diğerleri gibi rol yapma oyunlarını başlatarak çok sayıda zafer kazandı.

3. Psyonix Games(Psyonix Oyunları)

San Diego merkezli bir Amerikan video oyunu geliştiricisi. Rocket League ve ARC Squadron gibi futbol ve dövüş oyunlarıyla ünlü.

4. Mojang

Merkezi Stockholm’de bulunan bir İsveç video oyun stüdyosu. Mojang studio, tüm zamanların en çok satan video oyunu olan Minecraft’ın yaratıcısıdır.

5. Christopher Howard Wolf(Christopher Howard Kurt)

Kuzey Carolina, ABD’den bağımsız bir oyun geliştiricisi. En çok DragonSpires ve Ben İyiyim – Cinayet simülatörü gibi oynaması ücretsiz video oyunları yapması ile tanınır.

6. Christine Love

Orijinal çalışmasıyla tanınan Kanadalı bir görsel roman yazarı: Dijital: Bir aşk hikayesi, Analog: Bir nefret hikayesi vb.

Sonuç

Başarılı bir oyun geliştiricisi olmak hiç bu kadar ulaşılabilir olmamıştı. Teknoloji ilerledikçe, video oyunları ve bunların günlük yaşam ve trendlerdeki önemi de gelişir. Video oyunları sürekli olarak yaş, cinsiyet, etnik köken ve eğitim düzeyi arasındaki sınırları aşıyor. Gittikçe daha fazla insan oynamakla ilgileniyor, bu da daha fazla oyun gerektiği anlamına geliyor ve bu da kaçınılmaz olarak daha fazla oyun geliştiricisinin gerekliliğine yol açıyor. Bu kadar çok insan yapabiliyorsa ve sevebiliyorsa, neden sen de değilsin? Kendinizi bilgili, motive ve çalışkan tutarsanız, kelimenin tam anlamıyla yapamayacağınız hiçbir şey yoktur! Ana ipuçlarımız ve sıkı çalışmanızla, başarılı olacağınıza eminiz!

Artık oyun geliştirmenin temel sürecini ve gerekliliğini anladığınıza göre. Öğrenin oyun nasıl.

İyi şanslar, saygılarımla ve mutlu oyun yapımı!

Dilerseniz Diğer Blog Sayfalarımıza Göz Atabilirsiniz…

Görüşmek Üzere Hoşçakalın Webodasıyla Kalın…

Yorum Yap