Virüsten Dolayı Evde Yapılabilecek Etkinlikler

 Virüsten Dolayı Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Okunuyor Virüsten Dolayı Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Herkesin evine kapandığı hatta evine kapanması gereken bu haftalarda insanlar,evinde bir şeyler yapabilecek etkinlikler arıyorlar.Şimdi bu etkinliklerden size 5 tanesini söyleyeceğiz.

1-) Aileniz ile Daha Fazla Vakit Geçirin

aile sohbeti ile ilgili görsel sonucu

Çoğu çalışanın evine geçtiği ve şuanlık home office olarak işlerini devam ettirdiği bu dönemde az da olsa kafamızı işten kaldırıp ailemize biraz daha zaman ayırabiliriz hem böylelikle dinlenmiş olur ve işimize daha konsantre bir şekilde devam edebilme şansımız olur

2-) Film İzleyin

film izlemek ile ilgili görsel sonucu

Yine ailenizle veya yalnızsanız evde yapabileceğiniz diğer bir önerimiz ise film seyretmek ama bu etkinliği yapmak için illaki virüs olmasına gerek yok. Normal bir vakitte de yapmanız gereken ve bu etkinliği sevdiğiniz tarzda ki filmler veya ufkunuzu genişletecek filmlerle doldurmanız gerek en azından hafta da 1 film seyretmenizi öneririz inanın bu sizin için çok iyi olacak.

3-) Kitap Okuyun

ailece kitap okuma ile ilgili görsel sonucu

Ailecek veya yalnız başına yapılacak bir diğer etkinlikte olmazsa olmazlardan olan kitap okuma etkinliği.Kesinlikle es geçilmemesi ve günde en az 1 saat okunması gerekmektedir çünkü;kitap okumak insanın konsantrasyonunu,hayal gücümüzde sınır tanımamamızı,fonksiyonel(işlevli,kullanışlı) ve daha detaycı düşünmemizi sağlayan bir eylem.Hem fırsattan istifade ailenizi de bu etkinliğe davet edip 1 saat boyunca kitapların mükemmel dünyasına dalabilirsiniz.

4-) Oyun Oynayın

ailecek oyun oynamak ile ilgili görsel sonucu

Evinizde aileniz ile oturup oynayın,bu oyunlar monopoly,uno vb. gibi oyunlar olmak zorunda değil eğer bu oyunlarınız varsa oynayın tabii ki ama yoksa da üzülmeyin.Herhangi bir materyal gerektirmeden oynanacak oyunlara örnek verecek olursak bunlar isim şehir,el kızartmaca,bom,evet hayır,sıcak soğuk,sessiz sinema ve aklımıza gelmeyen ama sizin gelen bir çok oyun var siz yeter ki oynamak isteyin.Yalnız olanlar ise işlerden birazcık kendisini soyutlayıp dozunu fazla kaçırmamak şartıyla bilgisayar oyunlarını oynayabilirler.

5-) Kendinize Zaman Ayırın

kendinize zaman ayırın ile ilgili görsel sonucu

5. ve son etkinliğimiz olan son önerimiz:Kendinize zaman ayırmak.İş hayatından kendinize bakmaya fırsat bulamıyorsanız işte fırsat bu fırsat.Bu dönem de işinizi arka plana atıp az da olsa kendinize zaman ayırmanın vakti geldi.Bu fırsattan yararlanıp kendinize bakmayı,yeni hobiler edinmeyi,yeni bir diziye başlamayı,yatakta yatıp “ben ne yapıyorum?” diye kendinize sorular sormayı,kendinizi sorguya çekmek için tam zamanı.

Bugünkü konumuz olan evde neler yapılabilir? sorusuna cevap verdik.Diğer bir konuda görüşmek dileğiyle hoşçakalın 🖐🖐🖐🖐

Kaynak

1-) https://www.abprojeyonetimi.com/evde-yapabileceginiz-30-eglenceli-aktivite/
2-) https://www.uplifers.com/evde-yapilabilecek-29-eglenceli-aktivite/25/

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle