VPS Nedir(Virtual Private Server)?

 VPS Nedir(Virtual Private Server)?
Okunuyor VPS Nedir(Virtual Private Server)?

VPS Nedir

VPS Nedir? VPS Türkçe karşılığı Sanal Özel Sunucu olan bu sistem birden fazla sanal sunucu sağlanan bir noktada her birine özgür bir biçimde çalışma olanağı tanır.
VPS hizmetleri, fiziksel bir sunucuya ait RAM, CPU, disk gibi kaynakların sanallaştırılarak birden fazla sanal sunucu haline gelmesidir.

VPS(Virtual Private Server)Nedir?

VPS kurulumu, panel yükleme, oluşabilecek hataların tespiti ve çözümü gibi problemler VPS aldığınızda önünüze çıkabilecek problemler arasındadır ve sunucular tüm dünyada yönetilmeyen yapı olarak sağlanmaktadır.

VPS sunucular, hızlı ve ekonomik bir çözüm olsa da paylaşımlı hosting kadar ekonomik değildir. VPS sunucu alındıktan sonra, işletim sisteminin kurulması, hosting kontrol panelinin kurulması ek maliyetler ve iş gücü doğurabilmektedir.
Bu nedenle VPS paketleri, ilk kez web sitesi açanlar için tavsiye edilmez. Daha önce paylaşımlı bir hosting paketi deneyimi yaşamış ve artık kaynakların yeterli gelmediğini düşünen kişiler VPS sunucu tercih etmelidir.

VPS paketleri için sipariş ekranında karşılaşacağınız 3 farklı işletim sistemi bulunmaktadır. Centos 7, Debian 9 ve Ubuntu 18 Sürümler mevcuttur.Genelde kullanılan ve tavsiye edilen Centos 7 dir.

Yorum Yap