Youtube Music Kullanıcılara Yeniden Sunuldu

 Youtube Music Kullanıcılara Yeniden Sunuldu
Okunuyor Youtube Music Kullanıcılara Yeniden Sunuldu

İçindekiler

Youtube Music

Neredeyse tüm web tarayıcılarının kullandığı arama devi olan Google, kullanıcılardan gelen yoğun istekler doğrultusunda Youtube Music‘ i yeniden biçimlendirerek biz kullanıcıların önüne koydu.

Bir video platformu olan Youtube, kendi bünyesinde geliştirilmiş olan Youtube Music‘ i yeniden tasarlayarak kullanıcılara altın tepside sunarak bir çok kullanıcının gönlünü feth etmeyi başardı. Yeni özellikleri ile karşımıza çıkan Youtube Music , diğer hizmetlerle kıyaslandığında A / B testlerinden daha fazla yararlanmış olan firma, Youtube Music‘ in yeni tasarımı için kullanıcıların istekleri doğrultusunda özelleştirdi.

Bu yeniliklerden bahsedecek olursak ilk söyleyeceğimiz olan yenilik; oynatma ekranında yapılan değişiklerde olacaktır. İlk dikkatimizi çeken yenilenen oynatma ekranına eklenen tüm tuş kontrolünü tek sayfaya sığdıran şirket, karıştırma ve tekrarlama gibi tuşlarını da ekranın en alt yerine yerleştirilmiş olan ileri/geri tuşlarının yanına koyulmuş durumda.

YT Music Tasarım

Önceki sürümüne göre daha iyi sade ve göze hoş hitap eden bir tasarım kullanan Youtube Music açtığımız şarkılara Beğendim / Beğenmedim seçeneklerini getirerek ince bir nüans (detay) yakalayan Youtube Music, Şarkı / Video geçiş için basılan yeri de ekranın en üst kısmına yerleştirerek göze daha sade gelen bir tasarım yapmış.

Yenilenen arayüzde kapak resmine hafifçe dokunulduğunda paylaşma, yayınlama ve tam ekran seçeneklerini kullanmayı biz kullanıcılara sunan Youtube Music buna ekstra bir özellik olarak ekranın sağ alt köşesinde bulunan buton seçeneğine basıldığında oynatılan şarkının sözlerini okumayı bizlere sağlıyor.

Geliştirilmiş Keşfet Sekmesi

Tüm bunların yanı sıra Google, yeni keşfet sayfasını da kullanıma sundu. Bu noktada şirket, yeni keşfet sekmesinde iki ana bölüme odaklanılmış durumda.

  • Yeni Yayınlananlar: En son çıkmış olan albümler, parçalar ve müzik videolarının yanı sıra dinleme geçmişinize göre yepyeni içerikler de bu kısımda önerilecek.
  • Ruh Halleri & Türler: İster dinlenme, ister egzersiz isterseniz de iyi hissettiğiniz bir ruh halinde olun, kullanıcılar her an için mükemmel çalma listesini veya türünü bulabilecek.
https://www.webtekno.com/yeniden-tasarlanan-youtube-muzik-kullanima-sunuldu-h91755.html

Yorum Yap

Giriş Yap
Yazı Ekle